נשיא המדינה ורעייתו השתתפו באירוע לציון יום העצמאות האמריקני

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ
 

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום שלישי, ו׳ בתמוז, 5 ביולי, באירוע חגיגי באירוח שגריר ארצות הברית בישראל, תום ניידס, לציון יום העצמאות האמריקני ה-246. עוד השתתפו המארחים שגריר ארה"ב בישראל תומאס ניידס ורעייתו ווירג'יניה, ראש הממשלה החליפי נפתלי בנט, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, שרי ממשלה, חברי כנסת, שגרירים ודיפלומטים זרים.

מצורפים דברי הנשיא במלואם:

״בפתח דברי, אבקש להביע את תנחומיי העמוקים ואת תדהמתי נוכח אירוע הירי ההמוני שאירע אתמול במצעד "הרביעי ביולי" בהיילנד פארק. לצערי, אנו אזרחי ישראל למודי ניסיון מאירועים משמחים המוחרבים ביגון, על ידי רשעים המבקשים לפגוע בחפים מפשע ברגעיהם השמחים ביותר. בשם מדינת ישראל, אני מביע את תנחומינו למשפחות הנרצחים, ואני מתפלל לרפואתם השלמה של הפצועים.

אדוני השגריר ניידס, ווירג'יניה, אורחים נכבדים, חברים יקרים – זהו תענוג עבורי לציין את יום העצמאות האמריקני, כאן בירושלים, בקרב חברים טובים, וותיקים כחדשים. זהו יום העצמאות האמריקאי הראשון שאני זוכה לציין כנשיא מדינת ישראל. זהו גם יום העצמאות הראשון שלך, תום, כשגריר ארצות הברית בישראל. מאז שהגשת את כתב האמנתך, לפני שבעה חודשים בלבד, הותרת רושם עמוק על העם בישראל, בשל המרץ והנחרצות שלך, וכן בשל הקשר העמוק שלך עם ישראל. כמו כן, ניכרת גם השקעתך בלמידת המציאות הישראלית ובהבנת יופייה ומורכבותה של החברה הישראלית.

חברים יקרים, עבורנו ועבור העם בישראל, זו שמחה אמיתית, שאנחנו שמחים לחלוק עמכם. מאז היווסדה של ארצות הברית לפני למעלה ממאתיים שנים, המודל האמריקני היווה השראה לעולם כולו. ארצות הברית דגלה בערכים עצומים רבים, שנשאבו מהתנ"ך ומן ההגות היהודית. היא העניקה למשפחת העמים כולה שגשוג וביטחון חסרי-תקדים, הרחיבה את גבולות החירות הפרטית, וכן הגתה את עצם הרעיון של חירות, שיוון, ושל החתירה אחר האושר. העם האמריקני והעם בישראל קשורים זה לזה בתחושה עמוקה של משפחתיות, אשר גוברת על כל מחלוקת, ומתעלה מעל כל שיוך פוליטי.

הברית האסטרטגית הקרובה שישראל וארה"ב חולקות, בדגש על תחומי ההגנה והביטחון האזורי, מהווה עמוד תווך ביחסינו הבילטרליים. לעולם לא ניקח את השותפות הזו, או את הידידות הזו, כמובנת מאליה. הקהילה היהודית האמריקנית המדהימה מהווה גם היא חלק חיוני בפסיפס האמריקני. היא העשירה את הידידות העמוקה בין עמינו והשפיעה עמוקות על ישראל, כבר מימיו הראשונים של היישוב היהודי בארץ ישראל לפני ההכרזה על עצמאותנו.

אני מצפה בקוצר רוח לקבל את פני הנשיא ביידן בישראל, בעוד מספר ימים. הנשיא הוא חבר אמת של ישראל מזה שנים רבות, הידוע בזכות אמונתו ונחישותו, כמו גם החום האישי ונועם הליכותיו. טום, אנא מסור את איחולינו הכנים לנשיא ביידן ולאומה האמריקנית לרגל חגיגה זו. אתה נציג נאמן של ערכי הממשל שבשליחותו אתה נמצא כאן, וזה עונג אמיתי לעבוד עמך. אנו מודים לך וכמובן לרעייתך ווירג'יניה על האירוח של האירוע היפהפה הזה, ואנחנו מרימים כוסית ומברכים את ידידתנו, האומה האמריקנית: מי ייתן שחופי אמריקה ימשיכו להוות מגדלור ומופת, ושנחגוג ביחד במשך עוד דורות רבים. אבקש לסיים עם ברכה יהודית מפורסמת, עם שינוי קל: "ה' עוז לעמנו ייתן, ה' יברך את עמינו בשלום. לחיים!״

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ
 

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023