נשיא המדינה ורעייתו השתתפו בהנחת אבן פינה ליישוב החדש ״מיטל״ בגלבוע

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום רביעי, כ"ג בסיוון, 22 ביוני, בטקס הנחת אבן פינה ליישוב החדש "מיטל" במועצה האזורית עמק המעיינות. מיטל הינו יישוב קהילתי מעורב על הר הגלבוע, הדוגל בשותפות בין דתיים לחילוניים.

עוד השתתפו באירוע ראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית וממלא מקום יו״ר הסוכנות היהודית יעקב חגואל, יו"ר החטיבה להתיישבות ישי מרלינג, תושבי יישובים בעמק המעיינות ותושבי וילדי קהילת מיטל.

במסגרת האירוע, תלמידי המרכז למוסיקה עמק המעיינות ביצעו מספר קטעי נגינה ושירה בפני הנוכחים. כמו כן, ילדי היישוב מיטל ביצעו מופע ריקוד. 

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: "אנחנו זוכים היום לקחת חלק באחד מאותם רגעים, שיירשמו בדברי ימי ההיסטוריה הישראלית: הנחת אבן הפינה ליישוב הקבע החדש – מיטל. שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!

בהנחת אבן הפינה יש גם ממד סמלי, של ראשית ההקמה, וגם ביטוי מעשי, שהופכים רעיון וחזון – למעשה. "אבן הפינה" היא המסד לבניין או ליישוב, אך אין מדובר רק ביסוד הפיזי. לכל מהלך או רעיון, קיים יסוד מכונן: המניעים, המטרות. זה הבסיס האיתן שעליו נשען המבנה כולו; מעין נקודת מוצא, "מגילת יסוד" אם תרצו, ממנה הכל בא ואליה הכל שב. וליישוב הזה, מיטל, יש חזון וערכים חשובים, שיוסיפו ויהיו "כוכב הצפון" שלו, מעתה ואילך." 

נשיא המדינה הוסיף: "יופיים של יישובים חדשים בעת הזאת, הוא שהם לא עומדים בפני עצמם, אלא תמיד – תמיד – חלק מהמרחב."

הנשיא חתם ואמר: "היישוב מיטל, כמו הגלבוע כולו, הוא דוגמה ומופת לקיום משותף, יום־יומי, מוצלח וראוי, שיכול וצריך להתקיים בחברה הישראלית כולה. אני מייחל לכך, שממיטל תבוא הבשורה לחברה הישראלית. בשורה של כבוד הדדי, של הקשבה ושל שותפות אמת. אני מאמין שהאבן הסמלית המונחת היום, כאן במיטל, היא גם אבן דרך חשובה בקורות האזור הזה כולו, נקודת ציון להמשך פריחתו ושגשוגו. מזל טוב!״

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ