נשיא המדינה ורעייתו השתתפו בחגיגות המאה לתנועה העולמית 'מכבי' בכפר המכביה

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום ראשון, כ"א באלול, 29 באוגוסט, בחגיגות המאה לתנועה העולמית 'מכבי' בכפר המכביה. עוד השתתפו באירוע שר הספורט והתרבות חילי טרופר, ראשי התנועה והמדליסטים האולימפיים. במהלך האירוע הוענקה לנשיא בהפתעה תמונה מהמכביה ה-12 בה מופיעים אביו חיים הרצוג ז״ל כנשיא המדינה עם בכירי התנועה ובניהם יו"ר התנועה דאז ישראל פלד ז"ל, שבנו אמיר פלד, הוא יו"ר התנועה הנוכחי.

הנשיא פתח את דבריו ושיבח את התנועה העולמית 'מכבי' על פועלם ארוך השנים: "חברי וחברות מכבי בישראל ובעולם, יום הולדת שמח! 100 שנים הן לא דבר מובן מאליו, לכל ארגון, ובטח לתנועה חינוכית, ערכית, ציונית ויהודית משמעותית כל כך כמו 'מכבי העולמית'. מכבי היא שילוב מופלא. היא מצליחה להיות בה בעת, גם סמל למצוינות בספורט, להישגיות ולחתירה לניצחון; וגם תנועה ציונית חינוכית שנוגעת בצעירים וצעירות יהודיים בעולם ומעירה בהם את הזיק הציוני. לא כולם יודעים, אבל אני נולדתי בבית של מכבים."

הנשיא ציין את התמונה המיוחדת שהוענקה לו ואמר: "אבי, חיים הרצוג ז"ל, שהיה לנשיא השישי של מדינת ישראל היה בצעירותו אלוף אירלנד באיגרוף במשקל תרנגול, וכמובן חבר נלהב במועדון מכבי בדבלין. אני לא מזכיר את ילדותו של אבי כזיכרון ישן ונשכח, הרי כמו שכולכם יודעים – להיות במכבי זה לא משהו שנעלם אחרי כמה שנים. כמו שאתם רואים בתמונה שתעלה עכשיו על המסך, אבא שלי היה מכביסט ונשאר מכביסט."

"גם המפעל הבולט ביותר של התנועה, המכביה, צועד איתנו בתחנות חיינו. המכביה היא לא רק מפעל ספורט, אלא מפעל חינוכי ציוני ולאומי בקנה מידה היסטורי ששמו הולך לפניו בכל העולם. קשה להפריז בחשיבותה של המכביה לעם היהודי, לעמיות היהודית. השפעותיו של המפעל הזה, על אבני היסוד החשובות ביותר של אומתנו, ניכרות יום יום, שעה שעה.

המכביה הפכה לתחרות הספורט השנייה בגודלה בעולם אחרי האולימפיאדה. היא מהווה את המפגש הציוני – יהודי הגדול ביותר, עשרות אלפי ספורטאים וחברי משלחות צפויים להגיע ארצה בעוד שנה לחגיגת ספורט אמיתית. יהיו כאן ספורטאים מכל הגילאים, מבן שתים עשרה ועד בן תשעים. ובהם גם ספורטאים בעלי לקות קוגניטיבית ופיזית. תודה לכם קברניטי המכביה על שהשכלתם לפתוח את השערים לכולם, המדליות של ארטיום – המכביסט שהביא לנו את הזהב ושל חבריו חשובות ויקרות אבל השתתפות בעלי המוגבלויות – מחממת לכולנו את הלב, היהודי והציוני," הוסיף הנשיא בהתרגשות.

הנשיא חתם את דבריו ואמר: מכבים יקרים בכל רחבי העולם, מאה שנה לאיחוד העולמי של מכבי, היא חגיגה של ערכים יהודיים והפגנת אחדות יהודית מתמשכת. למרות המרחק הרב זה מזה, אנו יודעים שכולנו שייכים לאותם אנשים. ההתרחקות החברתית הממושכת וההגבלות שהוטלו לא יכולות להקטין את הקשר שאנו חולקים. אני מברך את חברי מכבי, בכל מועדון ויבשת, על העוז והמסירות שלכם ואני מצפה לברך כל אחד ואחת מכם במכביה הקרובה, בישראל .שנה טובה ומתוקה למשפחת מכבי ולכל אוהביה מי יתן ונזכה השנה כולנו ל-"נפש בריאה בגוף בריא" וכי מכבי תמשיך ותשגשג לפחות עוד מאה שנים! יום הולדת שמח!"

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023