נשיא המדינה ורעייתו השתתפו בטקס חלוקת תעודות לבוגרי תוכנית המנהיגות של קרן מנדל

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל השתתפו היום, יום ראשון, י״א בחשוון, 17 באוקטובר, בטקס חלוקת תעודות לבוגרי תוכנית המנהיגות של קרן מנדל שנערך בתיאטרון ירושלים. נשיא המדינה ורעייתו שוחחו עם מובילי ובוגרי התוכנית ונשיא המדינה נשא דברים.

הנשיא פתח ואמר: "אני מאד מתרגש להיות כאן עם מיכל, בעיקר בזכות האהבה שלנו למורט מנדל וההערכה העצומה שלנו למכון מנדל. מורט השאיר לנו ירושה אדירה. הוא השאיר למדינת ישראל מתנה עצומה בדמות הפעילות הייחודית של מכון מנדל. אתם היום מסיימים את המסלולים השונים כבוגרות ובוגרי המכון לשנה זו ואני רוצה לומר לכם שאתם בעצם הופכים להיות עמודי התווך של הציבוריות הישראלית בכל המעגלים המשפיעים על החיים של כולנו. יצאתם הרבה יותר טובים ומוכשרים ליעדים אליהם אתם חותרים מאשר שנכנסתם. אני יודע שאתם פזורים בכל העשייה הציבורית הישראלית ואני חייב לומר לכם שאני כנשיא מרגיש הרבה יותר טוב ובטוח בידיעה שאתם אלה שמגיעים למעגלי ההשפעה לאחר שעברתם את הכשרת מכון מנדל." עוד הוסיף: "אני חושב שהמאפיין את התקופה בה אנו חיים הוא שאנו מפנימים כמדינה וכחברה את המגוון הרחב של הגוונים שבתוכנו. מכון מנדל היה בין הראשונים להפנים ולהטמיע זאת בציבוריות ובמערכת הציבורית הישראלית. אני כל כך שמח לראות פה בוגרות ובוגרים מהחברות השונות- מהחברה הערבית והחברה הדרוזית, מהחברה החרדית ומכל מעגלי החיים המשקפים את היופי של הפסיפס הישראלי. אני דוגל בצורה מוחלטת ביכולת להושיט יד לאחר ולהכיר בגדולתו ויכולותיו ללא הבדלי צבע, כיפה, לבוש או אמונה. אני חושב שהיופי שלנו כמדינה וכעם זו העובדה שלמרות כל הקשיים אנחנו מצליחים לשבת יחד, ללמוד יחד ולעשות טוב ביחד. אני מאחל לכולכם- תמשיכו לעשות טוב, תכירו באחר, כפי שהכרתם כאן, ותמשיכו להשפיע על מדינת ישראל לדורות. תודה רבה לכם ובהצלחה רבה."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023