נשיא המדינה ורעייתו חנכו שני בתי ספר במועצה האזורית שומרון

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ביקרו היום, יום שלישי, כ"ג באלול, 31 באוגוסט, במועצה האזורית שומרון. את הביקור ליווה ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן. במהלך הביקור חנכו מבנה חדש לביה״ס היסודי הממלכתי מונטסורי בסלעית וכן בניין חדש לאולפנית ״צביה״ בהר ברכה. כמו כן, שוחחו עם קבוצה מצומצמת של התלמידים, התלמידות ומוריהם. בנוסף נועדו עם רב היישוב הר ברכה, הרב אליעזר מלמד ורעייתו ענבל.

בית הספר היסודי בסלעית שנוסד לפני כארבע שנים הוא בית ספר מונטסורי המלמד במתכונת דו-גילאית ודוגלת בעידוד למידה עצמאית של הילד, כבוד ואמונה בכוחו. בביקורם, גזרו הנשיא ורעייתו את הסרט לחנוכת מבנה הקבע החדש של בית הספר ונפגשו עם נציגי התלמידים בגילאים שונים ועם חלק מסגל המורים המגוון במיוחד המועסק בבית הספר.

הנשיא התייחס לשותפות הייחודית שנוצרה בבית הספר ואמר: "מי שמסתכל על בית הספר המגוון עם צוות ההוראה המקסים והפסיפס האנושי הייחודי שנמצא כאן, לא יכול שלא להתרגש ולהאמין שיש למה לצפות, יש למה לקוות, יש מדינה נפלאה ועם נפלא.״

בסוף דבריו הודה הנשיא לצוות החינוכי ואמר: "אני יודע שאתם שואבים השראה מהמחנך יאנוש קורצ’אק, אז אני רוצה לסיים בציטוט שלו שראוי שכל מורה יכיר וילמד, ובכל פעם שאני אומר אותו אני מתרגש מחדש: ״הדואג לימים זורע חיטים, הדואג לשנים נוטע עצים והדואג לדורות מחנך אנשים״".

לאחר מכן, המשיכו לאולפנת ״צביה״ הר ברכה, שם גזרו את סרט מבנה הקבע החדש של האולפנה בו יחלו ללמוד השנה לראשונה. הנשיא ורעייתו נפגשו עם רב היישוב הר ברכה אליעזר מלמד ולאחר מכן השתתפו בטקס חגיגי המסמן את תחילת שנת הלימודים החדשה.

אולפנת הר ברכה מונה 320 תלמידות, זו השנה השישית בה פועלת והשנה לראשונה ילמדו שם לראשונה במבנה קבע. באולפנה לומדות תלמידות מ-11 ישובים שונים. אולפנה תורנית ששמה דגש על דרך ארץ, חינוך לעמל ולמצויינות מתוך תפיסה רחבה של תורת ארץ ישראל.

בנאומו בטקס אמר הנשיא: "מדי שנה בזמן הזה, בתחילת הסתיו נדמה שהאוויר נעשה חגיגי יותר. הימים הנוראים, ימי השיא של לוח השנה העברי, הולכים יד ביד עם ילדי וילדות ישראל, שבכל רחבי הארץ בשלל גילים, מגזרים וכיתות פוסעים לאיטם, עם ילקוט על גב, בדרכם לבית הספר. כל התקוות והמשאלות התפילות, החששות והדאגות לקראת השנה החדשה גואים בלב. זו ההזדמנות לברך מעומק הלב את תלמידות ותלמידי ישראל וכמובן אתכם. החגיגיות הזאת מורגשת היטב כאן באולפנת הר ברכה, ואני שמח ומודה לכן, יקירותיי, שהזמנתן אותי לחלוק אתכן את ההתרגשות הזאת, את הסקרנות, את הציפייה, למה שהשנה הזאת תביא עמה, והכל נעשה במבנה חדש ויפיפה עם נוף נפלא ועיצוב נפלא.״ עוד הוסיף הנשיא וציין: ״השנה הקרובה – היא שנת שמיטה, והאיכרים סוף סוף יזכו לנוח קצת. לעומתם, למי שעוסק בחינוך ולמלאכת הלימוד והלמידה אין שנת שמיטה אף פעם. אין פירות מתוקים יותר מפירות החינוך. חינוך ליהדות, לציונות, לישראליות, ישראליות שרואה ומכירה גם במי ששונה,

ישראליות שצומחת מתוך שמירה על הזהות, ישראליות של "יחד", שמייעדת לתרומה לחברה ולמדינה המגוונת והמרהיבה שבנינו. יקירותיי, ה"יחד" שלנו מבוסס בראש ובראשונה על ערבות הדדית."

הנשיא התייחס בכל נאומיו לחשיבות החיסונים ואמר: "בימים האלה – ערבות משמעה להתחסן. לכו להתחסן כי בכך אנחנו דואגים לאחרת ולאחר, לשכן, לחבר, למשפחה ולקרובים ביותר. וגם למי שלא יכול להתחסן שצריך את האפשרות לנוח חופשי ורק יוכל לעשות זאת בזכות המתחסנים. בתחילת החודש פתחתי את שנת הלימודים בחברה החרדית, מחר אבקר בשלושה בתי ספר במודיעין, אני עובר עיר עיר, קהילה קהילה, ומפציר בכולם חדות ערבות הדדית וללכת להתחסן – אנא! התחסנו! הגנו עליכן, הגנו עלינו."

עוד הנשיא הדגיש: ״אני רוצה להניח לרגע בצד את הוויכוחים הפוליטיים לגבי הסדר הקבע עם השכנים הפלסטינים ולומר אמת אחת פשוטה- הקשר העמוק של העם היהודי למרחבים האלה, בלתי ניתן להכחשה ולהפחתה. אני לא נמצא כאן בפעם הראשונה, הייתי בהר ברכה ברגעי שמחה ויגון, ביקרתי לא פעם את הרב מלמד. הנשיא הוסיף בין היתר כי -״המקום הזה נוגע בדנ״א שלי, כיהודי וכישראלי. הרי כל ביקור בשומרון הוא צלילה לעומק ההיסטוריה שלנו. עבר והווה מקופלים כאן בין ההרים. אני מאחל לתושבי ותושבות השומרון ביטחון, שגשוג ורווחה בשנה הבאה עלינו לטובה.״

״אני מאחל לכן, תלמידות יקרות, וכמובן למורות ולמורים ולמנהלת ולכל הצוות, שתצמחו ותגדלו בשנה הזאת, ולכם שתזכו לעוד ועוד פירות מתוקים מעמלכם החשוב לכם המורות והמורים במיוחד. שנה טובה ומתוקה, כתיבה וחתימה טובה, בריאות טובה ומי יתן והקב״ה יענה לתפילותינו ותהיה  לנו שנה טובה באמת, תודה רבה," חתם הנשיא את דבריו.

מדברי ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: ״אנחנו פותחים את השנה עם כמעט 24,000 תלמידות ותלמידים, גדילה של 10% בשנה האחרונה עם כל הקשיים וכל האתגרים. ועל זה נאמר וכאשר יענו אותו, כן ירבה וכן יפרוץ, אנחנו זוכים להיות בחזית של העם היהודי ולבנות את לב ארץ ישראל, בשומרון וכאן בהר ברכה באולפנה הזו, כעת אנחנו חונכים בהודיה לקב"ה את האולפנה בעלות של 15 מליון ש״ח. אנחנו זוכים לחיות בתקופה מורכבת, מיוחדת, ועם זכות גדולה לבנות את האיזור הזה, כבוד הנשיא, ביקרת כאן לאחר הרצח של הרב איתמר בן גל כיו״ר האופוזיציה, משפחת בן גל הציבה לנו יעד להתחזק בבניין ארץ ישראל ולהגדיל את הישוב הר ברכה. שמנו יעד של 800 יחידות דיור, הגענו כבר ל 600 יחידות, סבו של הנשיא היה מתרגש ושמח מהמעמד הזה, גם מכך שבונים אולפנא תורנית על פסגת הר גריזים מול מקומו של יוסף הצדיק בלב השומרון, ובוודאי שנכדו שמכהן כיום כנשיא מדינת ישראל, אהוב על כל שכבות העם. כבוד הנשיא, אני מודה לך שאתה אוהב את כל עם ישראל, שאתה מכבד אותנו תושבי השומרון גם בכל התפקידים הקודמים שלך כשר וגם כיור אופוזיציה, היית איתנו ובדברים שהיה צריך חיזקת אותנו באהבת ישראל גדולה. היופי של השומרון הוא הגיוון והביחד, יש לנו משימה ברורה, להביא מליון יהודים לשומרון, תפקידנו עם כל האתגרים המדיניים והבטחוניים, להמשיך לבנות את השומרון בכלים נאים כמו שצריך, באופן שמכבד את מצוות ישוב הארץ, בעה נגיע ליעד הזה.״

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023