נשיא המדינה ורעייתו מארחים הבוקר את אזרחי ישראל בסוכה הפתוחה

 

קרדיט צילום: יגאל סלבין

כמיטב המסורת, נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל פתחו לראשונה בכהונתם, הבוקר, יום חמישי, י״ח בתשרי, 13 באוקטובר את סוכת בית הנשיא לאזרחי ישראל העומדת בסימן "צמיחה ישראלית" בשיתוף פעולה עם משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

לרגל זה, יצאו הנשיא ורעייתו יחד עם שר החקלאות, עודד פורר לסיור מקדים בתחנות השונות לפני פתיחת השערים לקהל.

סוכתו המסורתית של הנשיא קושטה, כמיטב המסורת, בתצוגה של ענפי החקלאות השונים בארץ, פירות, ירקות ופרחים בשיתוף משרד החקלאות ופיתוח הכפר.

בין הפעילויות במתחם, ייהנו המבקרים ממפגש מיוחד עם חיים ויצמן, נשיאה הראשון של מדינת ישראל ואפרים קציר, נשיאה הרביעי של מדינת ישראל ויוכלו לשמוע אודות סיפוריהם של נשיאי העבר ולהצטלם עם דמויותיהם.

כמו כן, המבקרים ייחשפו להישגי החקלאות הישראלית, עוד משלביה הראשונים ואף יקבלו הצצה לחקלאות העתידנית, המשלבת את הטכנולוגיה החקלאית, החדשנות והמחקר. בגינת בית הנשיא יוקם קיר טיפוס ענק, שמבטא את עתיד החקלאות הישראלית, קיר גרפיטי גדול במיוחד ומראות מעוותות  המסבירות על ביטחון תזונתי.

המבקרים יוכלו לשחק במשחק 'סולמות ונחשים' גדול במיוחד, שמתאר את ההיסטוריה של משכן נשיאי ישראל.

בנוסף, המבקרים ייהנו משני מופעים המספרים את סיפור משבר האקלים, כאשר המופע האינטראקטיבי משלב טכנולוגיה ותפאורה ייחודית. עוד באירוע תחנות המסבירות על הארכת חיי מדף של פירות וירקות וכן שמירה על ביטחון המזון בישראל לצד שינויי האקלים. כמו גם, המבקרים יוכלו להצטלם בקיר אשליית תלת ממד בנושא החקלאות מהעבר אל העתיד ועוד מגוון רחב של פעילויות.

 

קרדיט צילום: יגאל סלבין

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023