נשיא המדינה ורעייתו ערכו היום סיור בעיר טייבה

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ערכו היום, יום ראשון, כ"ה בחשוון, 31 באוקטובר, סיור בעיר טייבה. הנשיא ורעייתו פתחו את הסיור בביקור בבניין העירייה, בו קיבלו את פניהם ראש העיר שועאע מסארווה מנצור וחברי המועצה. לאחר מכן, השתתפו נשיא המדינה ורעייתו בפגישה קצרה עם ראש העיר וחברי וחברות המועצה.

‏‎בהמשך הסיור ביקר הנשיא בליווי ראש העיר בתיכון "מקיף עתיד אלנג'אח למדעים" ונפגש עם תלמידי כיתה י’ מבית הספר וקיים עם התלמידים שיח פתוח.

בשיחתם הנשיא התייחס לתופעת האלימות בחברה הערבית ואמר: "כבר בנאום ההשבעה שלי סימנתי את תופעת האלימות בחברה הערבית כסוגיה שמוכרחים להעלות לראש סדר העדיפויות הלאומי. לא ייתכן שכחברה נשתוק מול אלימות, הסלמה ואובדן תחושת הבטחון האישי שחלק מהאזרחים והאזרחיות שלנו חווים על בשרם באופן יומיומי. אסור להתרגל לזה, אסור לשתוק מול זה." עוד הוסיף הנשיא והדגיש: "צריך לפעול להגביר אכיפה, צריך לתת גיבוי מלא וכח למערכת המשפט, לפעול ביד קשה עם העבריינים, ואולי לפני הכל – צריך להשקיע המון המון משאבים בחינוך. חינוך תמיד יורד לתחתית הרשימה כי התוצאות שלו לא מיד נראות בעין. אבל הוא החשוב והעמוק ביותר."

עם תום סיורו חנך הנשיא אולם ספורט חדש שנבנה בעיר ואמר: "לפני ארבעה חודשים הושבעתי כנשיא מדינת ישראל. הבטחתי אז, בנאום ההשבעה שלי, שכדי למצוא את המאחד בינינו, כדי לסייע באיחוי הקרעים בתוכנו, אצא למסע בחברה הישראלית. הביקור שלי היום כאן, בטייבה, הוא תחנה חשובה במסע הזה,  שאני נמצא רק בתחילתו."

הנשיא הוסיף ואמר: ״אני שמח שממשלת ישראל קיבלה החלטת ממשלה חשובה בשבוע שעבר לתוכנית חומש של סגירת פערים מול החברה הערבית. ההחלטה הזאת היא חשובה לי מאוד. כי הממשלה בעצם אומרת שהיא מחויבת לצמצום הפערים, היא מחויבת לתקן את ההקצאות, היא מחויבת למלחמת חורמה בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית שמקפחת את חיי האזרחים של כולנו. כי זו האחריות שלנו ואני אומר את זה כמי שעומד בראש המדינה."

הנשיא חתם את דבריו ואמר: ״היה נפלא לשמוע היום את הצעירות והצעירים בטייבה כי הם העתיד של כולנו. והם דיברו בכנות ומלב אל לב. הקשבתי וספגתי עמוק לתוך תוכי את הדברים שלהם ואני לוקח את הקול שלהם פנימה איתי למסע בכל רחבי המדינה. ולכם הצעירות והצעירים הנפלאים אני אומר שאני יודע מה כובד האחריות שהוטל עלינו המבוגרים – לייצר עבורכם עתיד טוב יותר במדינת ישראל. אבל אני רוצה להגיד לכם שגם עליכם בסוף כאזרחים מוטלת אחריות, כי העתיד של כולנו מוטל על הדור הבא ואתם חלק מהדור הזה. אתם דור נפלא ואתם תחלמו ותגשימו לנו עתיד נפלא יותר. לסיכום אני מודה לכם על אירוח נפלא מודה על השותפות ומלא תקווה על עתיד משותף. אז תודה רבה לכם, שוקראן.״ ראש העיר טייבה שועאע מסארווה מנצור הוסיף: ״חנכנו היום אולם ספורט בנוכחות כבוד הנשיא ורעייתו. ביקורו לעיר טייבה יומיים אחרי הביקור בכפר קאסם הוא מסר המציין סגולה. הנשיא של כולם, כל פעם

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023