נשיא המדינה ורעייתו ערכו קבלת פנים חגיגית והרמת כוסית לכבוד ראש השנה עם נציגי הסגל הדיפלומטי המוצב בישראל

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ערכו היום, יום שלישי, כ״ד באלול, 20 בספטמבר, קבלת פנים חגיגית והרמת כוסית לכבוד ראש השנה עם נציגי הסגל הדיפלומטי המוצב בישראל.

בקבלת הפנים השתתפו למעלה מ-100 נציגים, כולל זקן הסגל הדיפלומטי, שגריר זמביה מרטין מוונבלה ושגרירי ארצות הברית, האיחוד האירופי, בחריין ועוד. במהלך קבלת הפנים נהנו הדיפלומטים מהופעה של ג'יין בורדו שביצעו את השירים "Colors of the Wind" ו״איך אפשר שלא.״

הנשיא נשא דברי ברכה וסיפר על הלוויתה של המלכה אליזבת השנייה בה השתתף אמש. ״היה לי הכבוד להצטרף ל-200 ראשי מדינות ונציגיהן הרשמיים, ולחלוק כבוד בשם העם בישראל למלכה: סמל של שליחות ושל יושר, ואשת חיל אמתית. בלונדון הייתה לי גם ההזדמנות להביע תנחומים ואיחולים חמים באופן אישי להוד מלכותו המלך צ'ארלס השלישי.״

״בנוסף לטקס הרשמי קיימתי עשרות שיחות בלתי-פורמליות עם מנהיגים עולמיים, ואני גאה מאוד בגישה החמה והחיובית שהם נקטו כלפי מדינת ישראל ובהתעניינות הגדולה שלהם ביכולות הישראליות, בתחומי החדשנות הטכנולוגית, המדע, החקלאות, הקורונה, שירות לאומי, ועוד.״

נשיא המדינה המשיך וסיפר: "המסורת היהודית מלמדת כי תמיד ניתן להתחיל מחדש. זה נכון לפרטים וזה נכון לעמים. במשך השנתיים האחרונות, נוכחנו לדוגמה המדהימה של העמים אשר בחרו במסלול חדש. הסכמי אברהם היוו נקודת מפנה בה מדינות זנחו גישה של עימות ואימצו גישה של דו-שיח ושלום. רק לפני מספר ימים, אירחנו את שר החוץ של איחוד האמירויות, השייח' עבדאללה בן זאיד, לציון שנתיים להסכמים הללו. אכן, זרמי העומק ההיסטוריים במזרח התיכון מתחילים לעצב מחדש את הנוף המשותף שלנו. מזרח התיכון המתחדש, מערכת אזורית של שלום בר-קיימא, מתגשם למול עינינו. על כן אני מזמין את כולכם ואת מדינותיכם לשחק תפקיד פעיל בטיפוח רוח השותפות."

הנשיא הודה לדיפלומטים על עבודתם ואמר: ״עבודתכם החשובה והמסורה, יומם ולילה, לחיזוק הקשרים בינינו ולטיפוח הידידות בין עמינו באמת מרשימה. ישראל היא אחד מהיעדים המרגשים ביותר עבור דיפלומטים, אך אין זו שליחות פשוטה. זוהי ההזדמנות שלנו להודות לכולכם ולבני ובנות הזוג שלכם, ולעודד אתכם להמשיך לשרת את מדינותיכם בגאון, כפי שאתם עושים היום."

לאחר מכן רעיית הנשיא הרימה כוסית, כשהיא מספרת על מה שכינתה "שנה ראשונה אינטנסיבית, מדהימה" בבית הנשיא: "בעבודתי בשנה האחרונה, כאשר קידמתי את בריאות הנפש ואת המאבק בסטיגמות המלוות אותה —ראיתי לאורך כל הדרך כיצד קשרים אישיים יכולים לפתוח לבבות וכיצד עוצמה רכה יכולה להזיז הרים. מכובדיי, לכל אחד מאיתנו יש הזדמנות לעשות שינוי אמיתי. אני מאחלת לכולכם שנה של עבודה קשה והצלחות. אנו מעריכים את עבודתכם ומצפים לעבוד יחד למען עתיד משותף וטוב יותר."

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ
 

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023