נשיא המדינה ורעייתו פתחו את שנת הלימודים תשפ"ד בבית ספר יסודי לאומנויות בעיר יקנעם

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל פתחו הבוקר, יום שישי, ט״ו באלול, 1 בספטמבר, את שנת הלימודים תשפ"ד בבית הספר לאומנויות בעיר יקנעם. במסגרת ביקורם, הצטרפו הנשיא ורעייתו לשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' הנרגשים והשתתפו בשיחה יחד עם התלמידים והמחנכת שלהם על חוויותיהם מהחופש הגדול, ועל ההתרגשות עם פתיחת שנת הלימודים ויומם הראשון בבית ספר.
 

קרדיט צילום: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל פתחו הבוקר, יום שישי, ט״ו באלול, 1 בספטמבר, את שנת הלימודים תשפ"ד בבית הספר לאומנויות בעיר יקנעם בליווי ראש העיר סימון אלפסי.

במסגרת ביקורם, הצטרפו הנשיא ורעייתו לשיעור הראשון של תלמידי כיתה א' הנרגשים והשתתפו בשיחה יחד עם התלמידים והמחנכת שלהם על חוויותיהם מהחופש הגדול, ועל ההתרגשות עם פתיחת שנת הלימודים ויומם הראשון בבית ספר.

לאחר מכן שאלו הנשיא ורעייתו את התלמידים האם הם יודעים איך כותבים את המילים "שלום כיתה א'", וביקשו את עזרתם באיות המילים בזמן שהם כתבו אותן על הלוח.

נטע, תלמידת כיתה א׳, שאלה את הנשיא מה המשאלה שלו למדינה לכבוד השנה החדשה, הנשיא השיב בהתרגשות: ״אני מאחל לנו שהמדינה שלנו תשאר ביחד, בטוחה, עם דמוקרטיה חזקה ויציבה ושנדע להכיר אחד את השני כדי לדעת שכולנו חיים פה יחד.״

 

קרדיט צילום: חיים צח/לע"מ

נטע המשיכה ושאלה את הנשיא איזה סוג אומנות הוא אוהב, הנשיא שיתף כי הוא מאוד אוהב מוזיקה ומקשיב לכל סוגי המוזיקה, ולדעתו זו סוג של שפה.

בהמשך, נכנסו הנשיא ורעייתו לטקס פתיחת שנת הלימודים ברחבת בית הספר.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: "מיכל ואני שמחים מאד להיות אתכם היום בחג הזה, חג פתיחת שנת הלימודים בעיר היפהפיה הזאת – יקנעם.״

״אני מאחל לכם שבשנים הקרובות, תמשיכו לגדול יפה כל כך, תעמיקו שורשים, תאמינו עוד בטוב ובכח שלכם, תשמחו ותצמחו לגובה. אנחנו מאמינים בכם וגאים בכם. תודה רבה לכולכם, ושנזכה לשנה טובה, מאוחדת ומתוקה!״

עם הגעתם קיבלו את הנשיא ורעייתו תלמידי כיתות ג׳ וד׳ של בית הספר מנופפים בדגלי ישראל, ובהמשך קיים הנשיא את טקס החלה והמלח ונטע עץ.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: ״שמחנו והתרגשנו לפתוח שנת לימודים עם כ6000 תלמידות ותלמידים ובמעמד כבוד נשיא המדינה ורעייתו, יצחק ומיכל הרצוג. אני פורש בגאווה אחרי 35 שנים כראש העיר. יקנעם עיר פורצת דרך בחינוך, עיר מתקדמת שמשלבת בין איכות חיים, שמירה על הטבע וחברה מאוחדת והגשמנו ביקנעם גדל נוער לתפארת מדינת ישראל.

אני מודה מעומק הלב לנשיא ולרעייתו על תרומתם הרבה למדינת ישראל ולחברה כולה. חיים ואורה ז"ל וכבוד הנשיא יצחק מייצגים באישיותם את הערכים עליה נבנתה ארצנו. כאן ילמדו מאות ואלפי תלמידים וכאן הם יצעדו לאורם בשביל החיים.״

 

קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ