נשיא המדינה ורעייתו קיבלו לידם את דו"ח ער"ן לשנת 2022

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל קיבלו לידם אתמול, יום ראשון, ח' בטבת, ה-1 בינואר את דו״ח עמותת ער"ן לשנת 2022, במשכן הנשיא.

מצורפים עיקרי הדו"ח כפי שהועברו על ידי ארגון ער"ן:

• במהלך 2022 מתנדבי ער"ן העניקו סיוע ועזרה ל-300,883 פניות. נשים מהוות 62.5% מכלל הפניות. 78% מכלל הפניות היו למוקד הטלפוני ו-22% למוקד האינטרנטי.

• כאב נפשי, דכאון ומצוקה חריפה- מפלס הכאב הנפשי בציבור הישראלי ממשיך במגמת עלייה זו השנה השנייה ברציפות עם כקרוב לשליש מהפניות (93,575) עלייה של 10% לעומת 2021.

• בדידות- כ -28% מהפניות עסקו השנה בבדידות קשה כסיבה ראשית לפניה – מתנדבות ומתנדבי ער״ן העניקו אוזן קשבת ועזרו להפיג את הבדידות ב -84,247 פניות. כסיבה משנית, הבדידות נוכחת בכל שיחה ושיחה.

• תעסוקה וכלכלה- 7,221 פניות השנה עסקו במצוקה כלכלית ותעסוקתית.

• אובדנות- מתוך סך הפניות בעלות תוכן אובדני, בממוצע אחת מכל עשר שיחות אובדניות מתפתחת לשיחת סיכון במהלכה מופעל נוהל חירום וחיי הפונה ניצלים. כ-20% מבני הנוער מדווחים על מחשבות אובדניות.

• ילדים, בני נוער וצעירים- במהלך 2022 הוענק סיוע ל- 49,996 פניות מילדים, מתבגרים וצעירים עד גיל 24. למעלה מ-40% מן הפניות לשירות המקוון שלנו הינם מקרב הדור הצעיר.

בתום הצגת עיקרי הדו״ח אמרה רעיית נשיא המדינה: ״אתם עושים מצווה ענקית בכך שאתם מספקים אוזן קשבת שהיא חשובה כל- כך ברגעים הכי משמעותיים לאנשים בחיים, בין אם זה הצלת חיים של ממש ובין אם אוזן קשבת ללא תנאי .

אני עוסקת רבות בנושא בריאות הנפש. אני מאמינה שעצם השיחה והעלאת הנושא לדיון מאפשר לאנשים לא לפחד ולבקש סיוע. אני רוצה להודות מכאן למתנדבים ולעובדים של עמותת ער״ן, עבודתכם חשובה ולעיתים מצילת חיים.״

דוד קורן, מנכ"ל ער"ן: "נדמה שהאלימות שורה בכל מקום. היא ברחבי המרשתת ופוגעת בכולנו. היא בחזיתות הלחימה, היא בינינו ובין עצמנו בכבישים, בבתים, בבתי הספר ובבתי החולים. אלימות זו יוצרת פגיעה במרקם ובחוסן החברתי והנפשי שלנו. אין ספק שהיא נובעת ממתחים וממצוקות אובייקטיביות  אך במידה רבה היא גם יוצרת אותם, כפי המשתקף מנתוני הפניות אל עמותת ער"ן בשנה החולפת. ער"ן המפעילה את קו החירום הלאומי לנפש מסביב לשעון, זקוקה להכרה ולתקצוב ממשלתי בהתאם. אנו ערוכים לתגבור הקווים בכל אירוע חירום לאומי אזרחי וצבאי, למתן מענה לכלל הציבור המתמודד עם חרדה, קושי ומצוקה – רגעיים או קיומיים".

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023