נשיא המדינה ורעייתו קיבלו לידם את שנתון ההתנדבות של המועצה הישראלית להתנדבות והמכון לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה באוניברסיטה העברית

 

קרדיט צילום: חיים מצ׳י ורסנו

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל קיבלו לידם אתמול, יום שני, ט"ז בטבת, 9 בינואר את שנתון ההתנדבות של המועצה הישראלית להתנדבות לשנת 2022, במשכן הנשיא.

מצורפים עיקרי הדו"ח כפי שהועברו על ידי המועצה הישראלית להתנדבות:

•בשנה החולפת 42.5% מהישראלים התנדבו, היו מעורבים חברתית או אקטיביסטים. יותר מארבעה מכל עשרה ישראלים מתנדב.

•על-פי תמונת מצב ההתנדבות והמעורבות החברתית עולה כי 42.6% מהגברים מתנדבים, בעוד 42.2% מהנשים מתנדבות.

• שיעורי ההתנדבות משתנים לפי גיל: מבין הצעירים בגילאי 18-34 מתנדבים 34%; מקרב גילאי 35-54 מתנדבים 47.9% ואילו בקרב גילאי 55+ מתנדבים 42.5%.

•תחומי ההתנדבות מגוונים: 43% התנדבו בתחומי הרווחה והסיוע לאוכלוסיות מוחלשות; 24% בתחום החינוך; 20% בתחום הבריאות; 13% בתחומי הסביבה; 11% בתחום הדת; ו-10% בתחום הסנגור והשינוי החברתי.

בתום הצגת עיקרי הדו״ח נשיא המדינה אמר: "שנתון ההתנדבות, המעורבות החברתית והאקטיביזם לשנת 2022 שהוגש לי היום, מציג לנו נתונים ותובנות על ערבות הדדית ונתינה – שהן אבני יסוד של החברה הישראלית. היום, אולי יותר מתמיד, מוטל עלינו להגביר את המעורבות החברתית, לראות בה ערך מוסף הכרחי ולבחור באחדות. לבחור לראות את המחבר והמקרב, ולא את המפלג והמפריד. אלה הדברים שבונים אותנו כעם וכמדינה. חוסן לאומי קשור לבלי התר ביכולת של הפרטים והקבוצות בתוך האומה לראות אחד את השני, להאמין אחד בשני ולעשות אחד למען השני.

המתנדבים הם הגיבורות והגיבורים שלנו, אנשים מופלאים שעושים לילות כימים למען העם בישראל ולמען החברה הישראלית. אני רוצה להודות לכם – בשם כל עם ישראל, על העשייה החשובה שלכם למען החוסן שלנו.״

פרופ' מיכל אלמוג-בר, מהמכון לחקר החברה האזרחית והפילנתרופיה באוניברסיטה העברית: "בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים בפעילויות ההתנדבות, הנתינה, המעורבות החברתית והאקטיביזם בחברה הישראלית. למשבר הקורונה יש עדיין השפעה על עולם ההתנדבות, שמצטרפים לשינויים הדוריים בנתינה, עליית הרשתות החברתיות, כניסת טכנולוגיות חדשות לעולם הנתינה, שינויים בעולם התעסוקה, הארכת תוחלת החיים, שינויים בדפוסי הבילוי בשעות הפנאי, הרחבת המצוקות בקרב אוכלוסיות מוחלשות והמשבר הפוליטי שפקד את ישראל בשלוש השנים האחרונות, שהגביר את המעורבות החברתית של האזרחים והאקטיביזם שלהם".

 

קרדיט צילום: חיים מצ׳י ורסנו

 

קרדיט צילום: חיים מצ׳י ורסנו

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023