נשיא המדינה חתם על מינויו של פרופ' דוד הראל לנשיא האקדמיה הלאומית למדעים

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג חתם היום, יום שלישי, כ״ג באלול, 31 באוגוסט, על מינויו של פרופ׳ דוד הראל, חתן פרס ישראל, המשמש כפרופסור למדעי המחשב במכון ויצמן למדע וכסגן נשיאת האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, לנשיא האקדמיה הלאומית למדעים.

מכח סמכותה על פי חוק האקדמיה הלאומית למדעים, לאחרונה, בחרה האסיפה הכללית של האקדמיה, בפרופ׳ דוד הראל מדען בעל שם עולמי וחתן פרס ישראל בתחום מדעי המחשב לנשיא הבא של האקדמיה, שצפוי להתחיל את כהונתו בשבוע הבא.

על פי הוראות החוק המחייבות את הנשיא לחתום על החלטת האקדמיה, פניית הנשיאה היוצאת, הפרופ' נילי כהן וחוות דעת משפטית שקיבל, חתם נשיא המדינה על כתב המינוי, כפי שנהגו כל נשיאי ישראל לדורותיהם, במינויים מסוג זה.

בשיחה שקיים הנשיא עם פרופ' דוד הראל, הוא בירך אותו על המינוי והדגיש בפניו את החשיבות לנהוג בממלכתיות מלאה בתפקידו כנשיא האקדמיה הלאומית למדעים, כלפי כל האוניברסיטאות וכלל חברי האקדמיה הישראלית, ללא כל קשר לשיוכם הפוליטי, לעמדותיהם או למיקומם הגיאוגרפי של המוסדות.

פרופ' הראל התחייב לכך ואף ציין כי מיד לאחר בחירתו הוזמן על ידי נשיא אוניברסיטת אריאל שבשומרון, פרופ' יהודה שינפלד, להשתתף בטקס קבלת תואר דוקטור לשם כבוד באוניברסיטה, וכי ביום שלישי, י"ב בתמוז, 22 ביוני 2021, כיבד פרופ' הראל את הטקס בנוכחותו ומאז הם עומדים בקשר שוטף ומקצועי. יצויין כי לאור טענות שהועלו בנושא הודיע נשיא המדינה על המינוי לנשיא אוניברסיטת אריאל, הפרופסור יהודה שיינפלד המכהן גם כחבר האקדמיה הלאומית למדעים והלה הדגיש בפני נשיא המדינה כי הוא מברך ותומך במינויו של פרופסור הראל לנשיא האקדמיה הלאומית למדעים.