נשיא המדינה יצא לחזרה הגנרלית בגינת בית הנשיא ונפגש עם 120 החיילים המצטיינים

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל יארחו ביום חמישי, ד' אייר תשפ"ב, 5 במאי 2022, בבית הנשיא בירושלים, את החגיגות המרכזיות בבוקר יום העצמאות ה-74 של מדינת ישראל באירוע "בוקר אור ישראלי". באירוע ישתתפו צמרת ההנהגה בישראל: ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי ואלופי המטה הכללי בעבר ובהווה. החגיגות יימשכו בטקס החיילים המצטיינים המסורתי.

לקראת האירוע, יצא הנשיא הבוקר, יום שלישי, ג' באייר, 3 במאי, לגינת בית הנשיא שם פגש את 120 החיילות והחיילים המצטיינים המרוגשים אשר היו בעיצומה של החזרה הגנרלית לקראת הטקס.

הנשיא בירך את החיילות והחיילים ואמר: "בוקר טוב לחיילות ולחיילים המצטיינים של מדינת ישראל, זאת גאווה עצומה לראות אתכם! עומדים לפניכם כמה ימים מתישים, אבל תדעו לכם שזאת חוויה שתלווה אתכם כל החיים. זאת זכות עצומה. יש עשרות, אם לא מאות אלפים שמתוכם, אתם נבחרתם. אתם מקור עצום לגאווה, אני אוהב אתכם אהבת נפש ואני גאה בכם כבני ובנותיי.״ 

הנשיא הוסיף: ״אני מאחל לכולכם בריאות טובה והצלחה בשירות, גם לאחר מכן באזרחות. תמשיכו לשרת את המדינה, בזכותכם המדינה כל כך חזקה, מצליחה ומוגנת. יחי צבא ההגנה לישראל ובהצלחה לכולכם!״

כבכל שנה הטקס ייפתח במטס כבוד, בהשתתפות מבנה מטוסי ומסוקי הקרב של חיל האוויר, בהצדעה לחיילים המצטיינים. בתום המטס יסקרו הנשיא והרמטכ"ל את שורת המצטיינים.

במהלך האירוע שיועבר בשידור חי, יוקרן לראשונה ביצוע מחודש של הזמרת ירדנה ארזי לשיריה שנכתבו על ידי המשורר יורם טהרלב ז"ל, במחווה מיוחדת: "אתה לי ארץ", "שובי הרמוניקה", "שהשמש תעבור עלי" ו"לא נעצור".

האירוע יתקיים בגינת בית הנשיא בהנחיית דוריה למפל ועמוס תמם. באירוע יבוצעו עיבודים חדשים למבחר שירים ישראליים על ידי הזמרים אגם בוחבוט, בניה ברבי, עילי בוטנר וילדי החוץ ובליווי הלהקות הצבאיות ותזמורת צה"ל.

במאי ועורך ראשי: רונן פלד חדד.

 

קרדיט: קובי גדעון, לע"מ