נשיא המדינה יצחק הרצוג במפגש עם חברי הקהילה היהודית באוסטריה

מתוך דברי הנשיא: "אני קורא למנהיגים לגלות אחריות, להביט למציאות בעיניים, להושיט יד, להתאמץ, לא לדחות, להתכנס לעשות כל מאמץ ולנסות להגיע להסכמה רחבה כדי שהמשבר הזה שעוסק בסוגיה של רפורמה משפטית ויחסים בין הרשויות השונות, רשויות השלטון השונות, יחלוף מן העולם ונוכל לחזור לויכוחים, עימותים ודיונים על כל הסוגיות האחרות שמעסיקות את החברה הישראלית."
 

קרדיט צילום: קובי גדעון/לע"מ

״ישנם רגעים במשברים מהסוג הזה, שמנהיגות נדרשת כדי לנצל את ההזדמנות הנדירה כדי להושיט יד ולהגיע להסכמות, זה אחד הרגעים האלה. אנחנו לפני ראש השנה, לפני חגי תשרי, אנחנו כבר תשעה חודשים נמצאים במשבר עמוק שמשפיע בצורה דרמטית על החיים שלנו, משפיע על ביטחוננו, משפיע משמעותית על ביטחוננו, משפיע על כלכלתנו, משפיע על החברה שלנו משפיע על ההתנהגות האנושית שלנו. די, נמאס.

יש צורך להתכנס להבנות רחבות, זה אפשרי. זה לא נוגע ללוח זמנים, לא של בית משפט ולא של הכנסת – זה נוגע למציאות, והמציאות מחייבת לעשות מאמץ עצום להגיע להסכמות.

אני קורא למנהיגים לגלות אחריות, להביט למציאות בעיניים, להושיט יד, להתאמץ, לא לדחות, להתכנס לעשות כל מאמץ ולנסות להגיע להסכמה רחבה כדי שהמשבר הזה שעוסק בסוגיה של רפורמה משפטית ויחסים בין הרשויות השונות, רשויות השלטון השונות, יחלוף מן העולם ונוכל לחזור לויכוחים, עימותים ודיונים על כל הסוגיות האחרות שמעסיקות את החברה הישראלית – חלקן סוגיות ותיקות וחלקן סוגיות חדשות כמקובל בכל דמוקרטיה. 

כל מה שאני עושה בשבועות האחרונים נועד לשמור על הדמוקרטיה הישראלית, להגן עליה, אבל גם ליצור מנגנון רחב יותר של הבנות ואיזונים בין רשויות השלטון השונות – זה אפשרי וזה מחייב אחריות.״

דברי הנשיא בוועידת האקלים והסביבה של 'הארץ'

מילות מפתח: אקלים, מזרח תיכון מתחדש, שיתופי פעולה, אזוריות

23.02.2022

נשיא המדינה התקבל בארמון הנשיאות בוינה בטקס קבלת פנים ממלכתי

נשיא המדינה יצחק הרצוג התקבל היום, יום שלישי, י"ט באלול, 5 בספטמבר, בטקס קבלת פנים ממלכתי ומשמר הכבוד בארמון הנשיאות ״הופבורג" שבבירת אוסטריה, וינה, על ידי נשיא אוסטריה, אלכסנדר ואן דר בלן. הנשיאים סקרו את משמר הכבוד וכמיטב המסורת, חתמו נשיא המדינה ורעייתו בספר האורחים של הארמון הנשיאותי. לאחר מכן קיימו הנשיאים פגישה מדינית.

05.09.2023