נשיא המדינה מימש את זכות ההצבעה לבחירות לכנסת ה-25 וקרא לכל אזרחי ישראל לצאת להצביע

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל מימשו הבוקר, יום שלישי, ז' בחשון, 1 בנובמבר, את זכות ההצבעה לבחירות לכנסת ה-25 בקלפי המוצבת בתיכון לאומנויות בירושלים. מיד בתום ההצבעה, קרא הנשיא לכל אזרחי ישראל לממש את זכותם ולצאת להצביע.

נשיא המדינה בקלפי הבוקר בירושלים: ״מיכל ואני מימשנו את זכותנו הדמוקרטית והצבענו כרגע. זאת זכות עצומה להשתתף בתהליך של בחירות חופשיות, נקיות ושוויוניות. מיליארדי בני אדם בעולם לא מקבלים את הזכות הזאת. מדינות אחרות בעולם לא נותנות את הזכות הזאת. אנחנו צריכים להיות אסירי תודה באמת כאומה, על כך שיש לנו שיטה דמוקרטית שבה כל אזרחית ואזרח יכולים להשפיע.

אני רוצה לחזור ולומר – הצבעה משפיעה ללא צל של ספק. כל מי שחושב שקולו לא משנה או קולה לא משנה, טועה. ולכן אני קורא לכל אזרחיות ואזרחי המדינה, ממשו את זכותכם הדמוקרטית וצאו להצביע.״

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023