נשיא המדינה מסכם את שנת 2022 בתחום החנינות

 

עליה של 25% בהחלטות נשיא המדינה למחיקה והתיישנות של מרשם פלילי לחיילי צה״ל ומשרתי השירות הלאומי במסגרת "מתווה החיילים"

20% מהחלטות החנינה שניתנו היו להקלה בעונשי קנסות למתמודדים עם מצוקה כלכלית

במסגרת השקיפות עליה הכריז נשיא המדינה יצחק הרצוג עם כניסתו לתפקיד: מדיניות הנשיא בתחום סמכות החנינה, נתונים מספריים אודות ההחלטות שניתנו על ידו והמאפיינים העיקריים להחלטותיו – מתפרסמים באופן קבוע באתר בית הנשיא ומתעדכנים מידי שנה.

מהנתונים המובאים לשנת 2022, עולה כי חלה עליה משמעותית של 25% בהחלטות נשיא המדינה למחיקה והתיישנות מרשם פלילי לחיילי צה״ל ומשרתי שירות לאומי שנדונו בפלילים טרם שירותם הצבאי, עברו תהליכי שיקום, הוכיחו כי שינו דרכם ועשו שירות תקין.

בשנת 2021 ניתנו 74 החלטות מסוג זה לעומת 93 בשנת 2022. סך הכל מאז כניסתו לתפקידו נתן נשיא המדינה יצחק הרצוג 127 חנינות בדמות מחיקה או התיישנות של הרישום הפלילי לחיילי צה״ל ומשרתי שירות לאומי, המהווים 43% מסך כל החלטות נשיא המדינה למתן חנינות מסוג זה.

עוד עולה מהנתונים כי חלה עליה ניכרת בהחלטות נשיא המדינה להקלה בעונשי קנסות לפונים המתמודדים עם מצוקה כלכלית קשה במיוחד. 20% מהחלטות החנינה שניתנו על ידי הנשיא היו להקלה בעונשי קנסות, כחלק מהמדיניות החברתית שנקט הנשיא.

כמו כן, נשיא המדינה, אשר מוביל מאז כניסתו לתפקיד את העלאת המודעות והפעילות בנושא משבר האקלים, החליט על מדיניות מחמירה בעבירות הנוגעות לאקלים וסביבה.

בשנת 2022 התקבלו סך הכל 3420 פניות למחלקת החנינות בלשכה המשפטית בבית הנשיא, מתוכן נפתחו 1444 בקשות חנינה חדשות. הנשיא נענה בחיוב ל- 298 בקשות. 72% מההחלטות החיוביות היו למחיקה והתיישנות הרישום פלילי, 20% החלטות להקלה בעונשי קנסות. 5% הקלה בעונשי מאסר בפועל או בעבודות שירות.

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023