נשיא המדינה נפגש הבוקר עם איתן סטיבה, הישראלי שימריא לתחנת החלל הבינלאומית במסגרת משימת 'רקיע', והעניק לו עותק של התפילה לשלום המדינה שייקח עמו למסע

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר, יום חמישי, י״ב בטבת, 16 בדצמבר, עם איתן סטיבה, הישראלי שימריא לתחנת החלל הבינלאומית בעוד כחודשיים במסגרת משימת 'רקיע'.

הנשיא וסטיבה דנו בהכנותיו במסגרת משימת 'רקיע', אותה מובילות בישראל עמותת קרן רמון וסוכנות החלל הישראלית במשרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה. במהלך הפגישה, העניק הנשיא לסטיבה מתנה ייחודית, קובייה עשויה זכוכית עליה חרוטה התפילה לשלום מדינת ישראל בכתב ידו של מחברה, סבו של הנשיא, הרב הראשי הראשון, יצחק אייזיק הלוי הרצוג זצ"ל.

הנשיא איחל הצלחה רבה לסטיבה לקראת המראתו ואמר: "עיני כל העם נשואות אלייך. אני רוצה לאחל לך מעומק הלב הצלחה במשימתך החשובה בחלל, שתשפיע על האנושות כולה לעוד 100 שנה. מי ייתן ותמשיך להסב לכולנו, לעמך, למדינתך ולמשפחתך, גאווה רבה. תיסע לשלום, ותחזור לשלום. תשמור על עצמך!"

איתן סטיבה הודה לנשיא ואמר: "כישראלי שנולד, גדל והתחנך כאן, זוהי זכות גדולה עבורי לפגוש את נשיא המדינה ולשתף אותו בפרטי משימת 'רקיע'. מטרתה של המשימה היא לעורר סקרנות על אופן הקיום שלנו בכדור הארץ ולאפשר לישראלים לקחת חלק בפרויקט בינלאומי ייחודי במגוון תחומים מדעיים, טכנולוגיים, ואמנותיים עם דגש על חדשנות וחינוך. אקח את התפילה איתי וכפי שרשום בה, מקצה השמים היא תחזור לכאן, לארץ, לבית הנשיא."

בעוד כחודשיים ימריא איתן סטיבה לתחנת החלל הבינלאומית במסגרת משימת 'רקיע'. המשימה נועדה לקדם ולהרחיב את תעשיית החלל הישראלית. במהלך שהותו בתחנה הבינלאומית יבצע סטיבה עשרות ניסויים מדעיים עבור חברות ישראליות, ינגיש תכנים חינוכיים לילדי ישראל בעברית וייתן במה ליצירות אמנות ישראליות.

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023