נשיא המדינה נפגש לפגישה מדינית עם נשיא קפריסין

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש הבוקר, יום חמישי, כ׳ באייר, 11 במאי, לפגישת עבודה מדינית עם נשיא קפריסין, Nikos Christodoulides, ניקוס כריסטודולידיס המבקר בישראל.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: ״אנחנו שמחים מאד שאתה כאן, והעובדה שהגעת הנה הבוקר, בעוד ישראל תחת מתקפה מאויבנו מעזה, אויבים ללא ערך לחיי אדם או לפגיעה באזרחים, אומרת המון עבורנו. זהו סמל לחברות ולסולידריות, לתמיכה, זה מראה את היחסים הטובים שלנו, ואת הברית בינינו שאנחנו כמובן רוצים לחזק ולהעצים.

זו גם הזדמנות לברך אותך על היבחרותך לנשיא קפריסין. אני אוהב מאד את המדינה שלך ועוקב אחריה מקרוב. אני בטוח שעם כישרונך והאנשים שהבאת תקדם את האומה שלכם ונוכל לקדם את היחסים בינינו עוד בנושאים שונים. ברוך הבא ובהצלחה.״

נשיא קפריסין הודה לנשיא ואמר: ״בפתח דבריי אני רוצה לגנות בתוקף את מתקפות הטרור האחרונות נגד ישראל. קפריסין עומדת לצידכם, ונמשיך לעמוד יחדיו כנגד מתקפות כאלו. כל פעם שאני חוזר לישראל אני מרגיש שאני בבית.

זה ביקורי הראשון כנשיא קפריסין ואני מרגיש שזהו סמל ברור לחשיבות הגדולה שאני מעניק ליחסים המצוינים בינינו, שאני מקווה שנצליח להעמיק עוד יותר בתחומי האנרגיה, הכלכלה, פיתוח אזורי, ביטחון וכדומה.״