נשיא המדינה נפגש עם מזכיר המדינה של ארצות הברית, אנתוני בלינקן

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש לפגישת עבודה מדינית הערב, יום שני, 30 בינואר, ח׳ בשבט, עם מזכיר המדינה של ארצות הברית, אנתוני בלינקן. זוהי פגישתם הרביעית מאז תחילת כהונתו של נשיא המדינה.

תחילה נפגשו השניים לפגישה בארבע עיניים ואחריה עברו לפגישה מורחבת בהשתתפות משלחות הצדדים. 

נשיא המדינה יצחק הרצוג בפתח הפגישה: "ראיתי את תגובתך לגבי המצב הפנימי בישראל, וכמובן הדיון החוקתי שנוצר בציבור הישראלי, דיון שאני פועל רבות על מנת לפתור או להוביל לדרך של דיאלוג פנימי.

אמרת נכון, זהו נושא אשר דורש הסכמה רחבה, וזה נושא שהרבה מדינות דמוקרטיות דנות בו.

אנחנו מדינה בעלת דמוקרטיה תוססת. כפי שאמרת לפני כמה ימים, דמוקרטיה תוססת, מאוד תוססת, ואני מאוד גאה בישראלים שעוסקים בוויכוח הזה, מכל מקום, ועל כך שהם מביעים את דעתם. זה חשוב לנו מאוד, אבל בסופו של יום, עלינו לפתור את הבעיות שלנו בצורה חברית ופנימית, כפי שחברות ואומות צריכות לעשות, וזהו עיקר עיסוקי בימים אלה ממש.

יש הרבה סוגיות בילטראליות על הפרק. ארצות הברית היא בעלת בריתנו הקרובה ביותר. הקשרים שלנו עם ארה"ב חזקים מאוד, הייתי אומר שהם מתעלים מעל לכל מחלוקת פוליטית. זהו עניין פסיכולוגי ורגשי. היה לנו הכבוד לארח את הנשיא ג׳ו ביידן רק לפני כמה חודשים והתכבדתי גם לבקר אותו, ואני מקווה שנוכל להמשיך ולפתח את הקשר בכל כך הרבה תחומים אחרים ביחד. תודה רבה שבאת לירושלים".

מזכיר המדינה של ארה"ב, אנתוני בלינקן: ״תודה לך הנשיא, זהו תמיד תענוג גדול עבורי להיות איתך כאן, אני מעריך מאוד את השותפות וגם את הידידות בינינו.

ברצוני לחזור שוב על הסולידריות שלנו ברגע הקשה הזה לאחר פיגוע הטרור הנוראי שהתרחש לפני מספר ימים, ומה שהופך אותו לעוד יותר נוראי, אם יש כזה דבר, זוהי העובדה שזה התרחש מחוץ לבית כנסת וכוון לאנשים שיצאו ממקום תפילה.

אתה מכיר את הסולידריות האיתנה שלנו עם ישראל, עם כל העם בישראל, בכל הנוגע להתמודדות עם הטרור ואנחנו עומדים עמכם כתמיד בעניין הזה.

היו לי שיחות טובות מאוד עם ראש הממשלה ועם שר החוץ, וזהו תענוג מיוחד לשוחח איתך, ואני אציין כמה אנחנו מעריכים את מנהיגותך אדוני הנשיא, בהירות קולך בכל הנוגע להורדת המתחים כאן בין הקהילות ובין המגזרים ובהירות קולך בכל הנוגע למציאת דרך טובה לבניית הסכמות בשאלת הרפורמה השיפוטית, וכמובן גם קולך והחזון שלך בנושאים שונים עימם אנו מתמודדים כבעלות ברית איתנות וכשותפות איתנות. אז אני באמת מברך על ההזדמנות להיות כאן איתך, ויש לנו הרבה על מה לשוחח.״

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023