נשיא המדינה נפגש עם משלחת חברי הפרלמנט האירופי

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

היום, יום רביעי, כ״ח בחשוון, 3 בנובמבר, נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש עם 11 מחברי הפרלמנט האירופי המבקרים בישראל, אשר ייצגו ארבע סיעות פוליטיות ושמונה מדינות. המשלחת, אורגנה על ידי ELNET- רשת המנהיגות האירופאית, והונהגה על ידי חבר הפרלמנט אנטוניו לופז-איסטוריז ווייט (Antonio López-Isturíz White) מספרד.

בתחילת הפגישה שיבח הנשיא את המורשת הרוחנית והתרבותית המשותפת של ישראל ואירופה כבסיס איתן להמשך שיתוף הפעולה. הנשיא קיים דיון פתוח עם חברי הפרלמנט והדגיש את הפוטנציאל של ישראל לעמוד לצד אירופה בהתמודדות עם אתגרים מרכזיים, לרבות משבר האקלים, ואמר: "התרומה הגדולה של ישראל היא הרעיונות החדשים והטובים שהיא יכולה להביא לעולם."

בהמשך בירך הנשיא על אישור אסטרטגיית הנציבות האירופית למאבק באנטישמיות וקרא לפרלמנט האירופי לפעול בעוצמה כדי להילחם בשנאה נגד יהודים. עוד קרא הנשיא למדינות נוספות לאמץ את ההגדרה של IHRA לאנטישמיות.

חבר הפרלמנט האירופי אנטוניו לופז-איסטוריז ווייט, יו"ר משלחת הפרלמנט האירופי ליחסים עם ישראל: "אנחנו שתי דמוקרטיות שנמצאות תחת איום – איומים שונים. יש לכם את איום ההישרדות נגד איראן ושלוחותיה, ולנו איומים מפופוליזם ומשטרים שמערערים את הדמוקרטיה שלנו. יש דברים שניתן לשתף בהם פעולה – כמו תוכנית הורייזון, סחר, והמאבק בשינויי האקלים. ואנחנו צריכים אתכם, למען ביטחון אירופה, ואת המומחיות שלכם בתקופה מרתקת זו של טכנולוגיה חדשה."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023