נשיא המדינה נשא דברים באירוע הצדעה והוקרה למיזם הלאומי לביטחון תזונתי

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים אתמול, יום שני, כ"ד באב, 2 באוגוסט, באירוע הצדעה והוקרה למיזם הלאומי לביטחון תזונתי. הנשיא לקח חלק בייסוד המיזם כשכיהן כשר הרווחה וכחבר בכנסת ה-19. באירוע השתתפו תומכי המיזם ויו"ר הקרן לידידות יעל אקשטיין.

הנשיא פתח את דבריו בהתרגשות על המיזם, אותו קידם ביתר שאת: "אין דבר נורא יותר מהמחשבה על ילד או ילדה שהולכים לישון בלילה עם תחושה של רעב דוקר. אין דבר קשה יותר מאמא ואבא שצריכים לצאת לעוד יום של עבודה קשה על בטן ריקה. ואין דבר שמייצג בצורה הבסיסית והיומיומית ביותר, מופעים של אי שוויון ושל חוסר צדק חברתי מאשר חרפת רעב. הצורך לדאוג לביטחון תזונתי עומד בבסיס הרעיון של כל קהילה, של כל מדינה, לא כל שכן ישראל, ואין טבעי וצודק יותר מהקמתו של גוף האמון על רווחתם וביטחונם התזונתי של משפחות אשר סובלות מחרפת רעב."

"החדשנות של המיזם הזה טמונה בפריסה הארצית הרחבה שלו ובמענה ההוליסטי והייחודי שהוא מציע – טיפול שורש מעמיק לאתגר העוני. שכן, המשימה למיגור העוני ולצמצום פערי אי השוויון בישראל אינם נחלתם הבלעדית של מי שמזלו לא שפר עליו או של עובדים סוציאליים וגופי הרווחה בלבד. מדובר באתגר לאומי מהותי ויסודי, העומד לפתחה של החברה הישראלית כולה."

"כמי שחיים כאן יחד, וחולקים היסטוריה משותפת, הווה נוכחי וחלומות גדולים לעתיד, חובה עלינו לדאוג ולתמוך בכל אחד מאיתנו, על מנת לוודא שכולנו יחד, כעם וכאומה, נמצאים במקום טוב ומתפקד. המיזם הלאומי לביטחון תזונתי עושה בדיוק את זה – מספק את הצרכים הבסיסיים לכל מי שנזקק לסיוע בקרבנו. בצפון ובדרום, במרכז ובפריפריה, ביישובים חרדים וערבים, עם תושבים חילונים ומסורתיים," ציין הנשיא.

"דרך החתחתים של צמצום העוני והפערים החברתיים, היא דרך מורכבת. סיזיפית. מאתגרת נפשית ורגשית. אבל היא הדרך האפשרית היחידה, במאמצנו לבנות קומה נוספת, קומה של שותפות, ביחד הישראלי. אני מבקש להודות לכם על העבודה החשובה והקשה שאתם מבצעים מדי יום. תודה לכם״, הדגיש הנשיא בסוף דבריו.

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023