נשיא המדינה נשא דברים באירוע פתיחת המושב השנתי ה-73 של המועצה הבינלאומית של מכון ויצמן

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל השתתפו הערב, יום ראשון, ג' בכסלו, 7 בנובמבר, באירוע פתיחת המושב השנתי ה-73 של המועצה הבינלאומית של מכון ויצמן.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: "מכון המחקר המוביל הזה הציב את ישראל בחזית הבמה המדעית, וממשיך לפרוץ את גבולות הפלא והתחכום באמצעות שיתופי פעולה בינלאומיים מבריקים."

הנשיא הוסיף: "האתגרים העומדים בפנינו – ממגיפה לשינויי אקלים, לאבטחת סייבר וקיצוניות מקוונת – לא מכבדים גבולות. עמידה באתגרים הללו ידרוש שיתוף פעולה חוצה גבולות חסר תקדים, החורג מדיסציפלינות ומוסדות. עבור מכון ויצמן, מדע חסר גבולות אינו סיסמה – זו המציאות."

בתום דבריו אמר הנשיא: "ברור שהמשך חיזוק הקהילה המדעית והיכולות שלנו, אינו רק מחווה למורשתו של חיים ויצמן – הוא חיוני לעתידה של מדינת ישראל, הביטחון והשלום האזורי, ולמען עתיד הכוכב שלנו. כנשיא האחד עשר של המדינה, אני מתכוון להמשיך את מורשתו של הנשיא הראשון, על ידי תמיכה פעילה בקהילה המדעית המרגשת של ישראל, ובכך לחזק את מדינתנו האהובה. אני יודע שמכון ויצמן, ואתם, חברי הדירקטוריון הבינלאומי שלו, תהיו שותפים מרכזיים במאמץ הזה."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023