נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה הממלכתי לחללי "מבצע קדש"

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה:

"מערכת סיני הייתה ציון דרך חשוב בהיסטוריה של מדינת ישראל. היא הבהירה לאויבינו ולעולם שאנחנו פה כדי להישאר"

  •  

"דברים רבים השתנו בשישים וחמש השנים שחלפו מאז. מדינת ישראל התפתחה והשתנתה. עוצמתנו הביטחונית היום אינה מוטלת בספק. רוח הלוחמים – התעוזה, אומץ הלב, הנחישות – אלה לא השתנו"

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים היום, יום שלישי, כ"ז בחשוון, 2 בנובמבר, בטקס האזכרה הממלכתי לחללי "מבצע קדש" במלאות 65 שנים למבצע, והניח זר לזכרם.

הנשיא פתח את דבריו ואמר: "שישים וחמש שנים חלפו מאז מלחמת קדש, ואנו לא שוכחים את יקיריכם-יקירנו, החללים והנעדרים, שלחמו בנחישות ובאומץ למען ביטחון מדינת ישראל ועם ישראל ואשר נפלו בשליחות האומה. אנו מוקירים את גבורתם ומרכינים ראש לזכרם."

"מערכת סיני הייתה ציון דרך חשוב בהיסטוריה של מדינת ישראל. היא הבהירה לאויבינו ולעולם שאנחנו פה כדי להישאר," אמר הנשיא והוסיף: "בעקבות הניצחון בסיני חודשה ההרתעה הישראלית וזכינו בעשור של שקט ביטחוני יחסי. אלה היו שנים חיוניות לביסוסה של ישראל הצעירה מבחינה צבאית, כלכלית ומדינית. ישראל עסקה אז בהפרחת יישובים, בקליטת עלייה, בבנייה ובהתעצמות. קרבות קדש לא עיצבו רק את תוצאות המערכה. הם השפיעו גם, ולא פחות חשוב, על עיצוב דמותם של הלוחמים והמפקדים בצה"ל."

הנשיא הדגיש ואמר: "דברים רבים השתנו בשישים וחמש השנים שחלפו מאז. מדינת ישראל התפתחה והשתנתה. עוצמתנו הביטחונית היום אינה מוטלת בספק. רוח הלוחמים – התעוזה, אומץ הלב, הנחישות – אלה לא השתנו. בשנים האלה גם זכינו לממש את הכמיהה לשלום עם שכנתנו מדרום – מצרים. אני מניח שהלוחמים דאז לא פיללו ליחסים אלה אבל בהחלט אפשר לומר שגבורתם ונחישותם צרבה משהו בתודעת האוייב המצרי דאז ואחרי שתי מלחמות עקובות מדם ונוספות הגיע השלום המיוחל. זהו שיקוף מובהק לעוצמת השלום, שמשיאה לנו ביטחון ויציבות."

בסוף דבריו פנה הנשיא למשפחות ואמר: "משפחות יקרות. "לא אגדה רעי ולא חלום עובר", כתב יחיאל מוהר בשיר שהפך להמנונה של מלחמת קדש והושר גם כאן היום. למה שנחזה אז כאגדה היה מחיר כבד. את המחיר שילמתם אתם – בני המשפחות. אתם זוכרים ואנחנו זוכרים איתכם. נעשה הכול להיות ראויים לזכר יקיריכם. יהי זכרם של הגיבורים חללי מבצע קדש נצור וחקוק על לוח לב העם בישראל לדור דור."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023