נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של בנימין זאב הרצל

קרדיט: קובי גדעון, לע"מ
 

נשיא המדינה יצחק הרצוג, נשא דברים היום, יום שלישי, כ' בתמוז, 19 ביולי, בטקס האזכרה הממלכתי לזכרו של בנימין זאב הרצל.

נשיא המדינה התייחס למורשתו של הרצל ואמר: ״ברבות הימים תכנית אוגנדה ירדה מהפרק, וזכינו להקים את מדינת ישראל בארץ ישראל. אבל מורשת הרצל נשארה זו ששמה בראש ובראשונה את אחדות ישראל. זו הנקודה החשובה ביותר שאני מבקש להדגיש בפסגת הר הרצל בירושלים, בירת הנצח שלנו. כאן, בהר המקודש, והמלכד הזה, עלינו, על כולנו, לזכור שהרצל ראה בתנועה הציונית ובשיבת ציון המודרנית קודם כל את השיבה אל עם ישראל.

"אנו," אמר הרצל בהתרגשות בפתח הקונגרס הציוני הראשון, "אנו שבנו הביתה. הציונות היא שיבה אל היהדות. אנו הבנים שבים הביתה… ומוצאים שיש לנו אחים". אנשים אחים אנחנו, כך השכיל הרצל להבין, ולעולם לא תהיה מדינת ישראל אלמלא נתקן את הקרעים בתוכנו. לפני העלייה ארצה, לפני יישוב הארץ, ולפני הקמת המדינה, הציונות היא קודם כל הבחירה בעם ישראל. הבחירה למצוא מחדש את האחיות והאחים שלנו. הבחירה לדבוק זה בזה. הבחירה ב-"יחד".

בסוף דבריו הנשיא אמר: ״אני מאמין שהמסקנה העיקרית שאנו צריכים להסיק מחזונו ופועלו של הרצל – ברורה ומחייבת. הלכידות שלנו – כעם וכאומה – היא הבסיס האיתן ביותר לקיומנו. בסיס שבלעדיו לא רק שלא הייתה קמה מדינת ישראל, אלא שבלעדיו לא נוכל להתקיים כאן, בביטחון, בשגשוג, כמדינה יהודית ודמוקרטית. גם עכשיו, ובמיוחד עכשיו כאשר העם בישראל מסכן בקרעים בתוכו, עלינו לחזור אל הרעיון שהוא בסיס לפרויקט הציוני כולו: למרות כל מחלוקת אנחנו נשארים יחד. אני מאמין בנו. אני יודע שיש לנו את הכוחות לצלוח כל משוכה וכל אתגר. יהי זכרו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל ברוך, נצור וחקוק בליבנו לעד״.

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023