נשיא המדינה נשא דברים בטקס האזכרה הממלכתי לנשיא המדינה השני יצחק בן צבי ז״ל ולרחל ינאית בן צבי ז״ל בהר המנוחות

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג, נשא דברים היום, יום חמישי, כ״ט בניסן, 20 באפריל, בטקס האזכרה לנשיאה השני של מדינת ישראל, יצחק בן צבי ז״ל, לציון 60 שנים למותו, ולרחל ינאית בן צבי ז״ל, לציון 44 שנים למותה, שיתקיים בהר המנוחות.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: ״אין אדם בישראל שלא כיבד את הנשיא בן צבי, ולא אהב את דמותו, וראה בו מעין אבי האומה. את "כתר המלכות" לו זכה בן צבי אנו רואים לנגד עינינו גם היום, כשבמובנים רבים ברור לכל כי יצחק בן צבי הוא האיש שעיצב את מוסד הנשיאות, ומרגישים עד היום את רוחו את פועלו את אופיו.

אני בטוח שיצחק בן צבי היה מגבה לחלוטין את הקריאה שלי בשבוע הזה להתייחדות לאומית, תוך הקטנת המחלוקת ותוך הבנה ש״אהבת לרעך כמוך״ זה הכלל שחייב לחול עלינו כל הזמן, ובוודאי בשבוע הזה. אני קורא שוב השבוע לאיפוק, לאחריות להתחשבות, לזיכרון.

כ'מלכד הגדול של האומה', יצחק בן צבי, הקדים את זמנו. הוא האמין שהאחדות לא תגיע על ידי יצירת "כור היתוך", הוא שלל את כור ההיתוך. הוא אמר שבמקום כור ההיתוך, עלינו להכיר בריבוי זהויות.

ריבוי זהויות, וגאווה עדתית בתוך עמינו. ואלה, כך האמין בן צבי, נקנות על ידי היכרות עם המסורת ולא על ידי העלמתה. היכולת שלנו, לשוחח האחד עם השני, גדלה ומעמיקה כשכל אדם מכיר את המסורת ממנה הוא מגיע.

ייתכן, שאילו היינו מאמצים אז, את התפיסה שלו בדבר הגיוון החברתי, אז לא היינו מדברים היום על ישראל הראשונה וישראל השנייה. ונראה לי, שגם עכשיו, ההזדמנות לתיקון, עודנה לפנינו.

אני מברך אותכם – משפחת בן צבי היקרה, על תרומתכם הרבה ועל הפרק המכובד של משפחתכם בהיסטוריה של מדינת ישראל. יהי זכרם של יצחק ורחל בן צבי, ובניהם עלי ועמרם, נצור בלב האומה לדור דור.״

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023