נשיא המדינה נשא דברים בכנס השנתי העשירי של ה"ג'רוזלם פוסט"

 

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ

נשיא המדינה:

"העולם כשל בתגובה מול האיום האיראני. אנו רואים את הכישלון העולמי לפעול יחד ולגבש אסטרטגיה שמטרתה לנתק את זרועותיה של איראן במזרח התיכון, למגר את תוכנית הטילים הבליסטיים שלה ולסגור את תוכנית הגרעין שלה. איראן מנצלת את חוסר הפעולה וחוסר התיאום וזה מהווה איום ברור על השלום והביטחון הבינלאומי"

נשיא המדינה יצחק הרצוג, נשא דברים היום, יום שלישי, ו' בחשוון, 12 באוקטובר, בכנס השנתי העשירי של ה"ג'רוזלם פוסט".

נשיא המדינה התייחס להסכמי אברהם ואמר: "בשנה האחרונה ראינו את הטוב שדיאלוג כנה יכול לייצר. ואני רוצה להתמקד בהסכמי אברהם שהיוו פריצת דרך יוצאת דופן בהיסטוריה של האזור שלנו. בחירה אמיצה ואצילית של מדינות ערב בתיווך ארצות הברית, להניח בצד מדיניות של הדרה כושלת, חוסר בדיאלוג וחוסר בסובלנות, ולאמץ עתיד המבוסס על הכלה בשיתוף ישראל שתמיד הושיטה את ידה לשלום." עוד הוסיף הנשיא ואמר: "אני מקווה שמדינות רבות יותר במזרח התיכון יחקו את דרך הדיאלוג והסובלנות ואני מודה לממשל האמריקאי על תמיכתו הבלתי מעורערת בתהליך חשוב זה."

"לאחרונה ביקרתי את מלך ירדן בעמאן. שוחחתי באריכות עם נשיא מצרים א-סיסי ועם נשיא טורקיה ארדואן וניהלתי גם שיחות בעלות אופי ידידותי עם יו"ר הרשות הפלסטינית עבאס."

הנשיא התייחס לאיום האיראני ואמר : "העולם כשל בתגובה מול האיום האיראני. אנו רואים את הכישלון העולמי לפעול יחד ולגבש אסטרטגיה שמטרתה לנתק את זרועותיה של איראן במזרח התיכון, למגר את תוכנית הטילים הבליסטיים שלה ולסגור את תוכנית הגרעין שלה. איראן מנצלת את חוסר הפעולה וחוסר התיאום וזה מהווה איום ברור על השלום והביטחון הבינלאומי."

"כנשיא, בכוונתי לקדם ולהביא אל קדמת הבמה את נושא החירום האקלימי," אמר הנשיא וציין: "בנובמבר יתכנסו מנהיגי העולם לפסגת האקלים COP26 בגלזגו שבסקוטלנד, במטרה להציל את כוכב הלכת שלנו. אני מקווה שגם שם, דיאלוג, דאגה לעתיד ילדינו ודאגה לעולם שאנו חיים בו יחד יגברו על אינטרסים ודחפים קצרי טווח."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023