נשיא המדינה סייר בפיקוד צפון

 

קרדיט צילום: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג סייר היום, יום רביעי, ט' בתמוז, 28 ביוני, בפיקוד הצפון. את הביקור ליווה מפקד הפיקוד אלוף אורי גורדין.

בפתח הסיור, קיבל הנשיא סקירה מפי מפקד הפיקוד והוצגו לו אתגרי הפיקוד ומעצבים אסטרטגיים. לאחר מכן ביקר הנשיא במרכז האש הפיקודי, שם קיבל סקירה מבצעית והוצגו לו התהליכים המבצעיים והמודיעיניים במסגרת המב״מ – המלחמה בין מלחמות.

במקביל, נפגשה רעיית הנשיא עם חיילות וחיילים מתנדבים על הרצף האוטיסטי מהתוכניות ׳רואים רחוק׳, ׳תתקדמו׳ ו׳רננים׳ וכן עם קצינת מערך בריאות הנפש הפיקודי.

בהמשך, נפגש ושוחח הנשיא עם כ-500 חיילים בכנס הוקרה לחיילים בודדים של פיקוד הצפון. הנשיא פנה אליהם ואמר: ״הסיפור הזה מאוד מרגש, החדר הזה מראה את הסיפור העצום של הציונות. פיקוד הצפון, ומה שאתם עושים, זה שאתם עומדים מול האויב האכזר ביותר של מדינת ישראל, אויב שנחוש להשמידנו, ואתם במו ידיכם ובגופכם מהווים את הכוח המגן של מדינת ישראל. העוצמות שלכם עצומות, תאמינו בעצמכם, ביכולות שלכם, אתם תגיעו רחוק. צה״ל הוא צבא העם כולו והוא נותן כלים אדירים. זה מאתגר, אבל זה ישמש אתכם לכל החיים. בהצלחה רבה.״

לבסוף ביקר הנשיא בסוללת כיפת ברזל ושוחח עם לוחמים ולוחמות מהיחידה. הנשיא סיכם ואמר: ״היחידה הזאת הפכה לחוד חנית במערכה, הפכתם להיות יחידת עלית שכולם רוצים להתגייס אליה ושכל העולם מתעניין בה. אתם, החיילות החיילים, המפקדות והמפקדים מהווים את העוצמה האדירה בהגנה למול כל איום.״

 

קרדיט צילום: דוברות בית הנשיא