נשיא המדינה פתח את הוועידה ה-72 של המועצה האזורית האירופית של ארגון הבריאות העולמי

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה: "ההחלטות המוטות והפוליטיות, שמתקבלות כמעט מידי שנה באסיפת ארגון הבריאות העולמי, חייבות להפסק. ההחלטות הללו, אשר מבוססות על שקרים ומניעים נסתרים, פוגעות בעבודה ובמוניטין של הארגון החשוב הזה, תוך השפעה שלילית על שיתוף הפעולה הבריאותי באזור. הבריאות חייבת להיות מעל הפוליטיקה"

נשיא המדינה יצחק הרצוג פתח הבוקר, יום שני, ט"ז באלול, 12 בספטמבר, את הוועידה ה-72 של המועצה האזורית האירופית של ארגון הבריאות העולמי. הפסגה, הנערכת השבוע בתל אביב במשך שלושה ימים, מכנסת שרי בריאות ונציגים בכירים מ-53 המדינות של השלוחה האירופית של ארגון הבריאות העולמי, לוועידה הפיזית הראשונה מאז פרוץ הקורונה. עוד השתתפו יו"ר ארגון הבריאות העולמי ד"ר תאודרוס אדהנום גברה-יסוס, שר הבריאות ניצן הורוביץ, שרי בריאות מעשרות מדינות, ונציגי מערכות בריאות מהארץ ומהעולם.

נשיא המדינה פתח ואמר: ״מדינת ישראל מחויבת לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם ארגון הבריאות העולמי כדי לאפשר לאנושות לעמוד באתגרים הרבים העומדים בפניה. על אף שישראל היא מדינה קטנה עם מעט משאבי טבע, בורכנו במשאבים אנושיים פנומנליים״.

הנשיא המשיך: "ישראל היא בית עבור אין- ספור חברות סטארט-אפ פורצות דרך בתחומי המד-טק והבריאות. חברות אלו מרחיבות את גבולות הדמיון האנושי. יחד עם המוסדות האירופיים והבינלאומיים, נוכל לפרוץ את הדרך כדי לאפשר לאנושות לחיות חיים ארוכים ובריאים יותר. ברוח זו, אני שמח להודיע שישראל תעבוד עם ארגון הבריאות העולמי להקמת מרכז פורץ דרך לבריאות דיגיטלית, שיביא טיפול איכותי וחדשני לעולם כולו.״

עוד הוסיף הנשיא: ״ההחלטות המוטות והפוליטיות, שמתקבלות כמעט מידי שנה באסיפת ארגון הבריאות העולמי, חייבות להפסק. ההחלטות הללו, אשר מבוססות על שקרים ומניעים נסתרים, פוגעות בעבודה ובמוניטין של הארגון החשוב הזה, תוך השפעה שלילית על שיתוף הפעולה הבריאותי באזור. הבריאות חייבת להיות מעל הפוליטיקה, ולשמש כגשר לשיתוף פעולה פורה שישפר את איכות החיים של כולנו. עלינו לאמץ את רוח השלום החדשה הנושבת במזרח התיכון, בעקבות הסכמי אברהם ההיסטוריים. ישראל תמשיך להציע תמיכה וסיוע לשכניה קרובים כרחוקים, כולל ובעיקר לשכנינו הפלסטינים, ותושיט את ידה לכולם, יחד ובשיתוף פעולה.״

 

קרדיט צילום: חיים צח, לעמ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023