נשיא המדינה פתח את ועידת הקיץ של קבוצת "בשבע"

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג בכנס ירושלים:

"מיכל ואני מרגישים מצוין אחרי החיסון המשלים. אני קורא לכל הציבור בישראל לצאת להתחסן ולקיים את המצווה הנעלה של ׳ואהבת לרעך כמוך׳. החיסון הוא התגלמות הערבות ההדדית במיטבה. אנחנו רוצים לפתוח שנת לימודים בצורה מיטבית, לחגוג בראש השנה יחד עם כל המשפחה ולחזור לשגרת חיים מלאה"

נשיא המדינה יצחק הרצוג פתח היום, יום ראשון, כ"ג באב, 1 באוגוסט, את ועידת הקיץ של קבוצת "בשבע". הכנס עמד בסימן "יהדות, חברה, כלכלה, מודרנה".

בפתח דבריו התייחס הנשיא לחיסון המשלים אותו קיבל עם רעייתו לפני מספר ימים: "מיכל ואני מרגישים ממש מצוין אחרי החיסון, אני קורא לכל הציבור בישראל לצאת ולהתחסן, לשמור על הבריאות שלכם וכל סביבתכם ולקיים את המצווה הנעלה ואהבת לרעך כמוך. אני מאמין שהחיסון הוא התגלמות הערבות ההדדית במיטבה. אנחנו רוצים לפתוח שנת לימודים בצורה מיטבית, לחגוג בראש השנה יחד עם כל המשפחה ולחזור לשגרת חיים מלאה."

"נכנסתי לתפקיד בימי סער וסופה, אחרי שנתיים וחצי שבהן לא מצאה הדמוקרטיה הישראלית מנוח. אחרי ארבע מערכות בחירות ללא הכרעה וכמעט כמעט חמישית, מצאתי את הנהר החוצה את החברה שוצף, רוגש וּמאיים. אני יודע שרוב מנין ובנין של החברה הישראלית יסכים איתי שהגבול חד וברור: מותר לכעוס. מותר להתרגז. מותר להתנגד. אסור לשנוא, אסור לשסות. אסור להסית. במדינת ישראל היהודית והדמוקרטית – אלימות מילולית ואלימות פיזית צריכות להישאר מחוץ לזירה. זה נכון לשמאל ולימין, זה נכון לדתי ולחילוני, זה נכון לערבי וליהודי. זה נכון לכולנו. בהערת אגב אגיד, כי העיתונות, גם אם לעיתים היא מגזימה ומקצינה יודעת כי הגבול הוא גבול החוק. אלא שברשתות החברתיות מוצאים מחסה גם גלדיאטורים חסרי מעצורים. שם ראינו, לצערנו, בימי מבצע שומר חומות, כיצד הן שימשו כלי להסתה, לאלימות ולפגיעה בחפים מפשע. ושם אנחנו רואים יום יום, כיצד שונאי ישראל, מובילי האנטישמיות המודרנית, אנשי הבי די אס, עושים שימוש גם ברשתות הללו, כדי לערער את עצם קיומנו," הוסיף הנשיא.

הנשיא המשיך וציין את החשיבות הגדולה של אחדות העם: "למרות חילוקי הדעות הקיימים בחברה הישראלית, חילוקי דעות על הדרך הטובה לעיצוב עתידנו, אני מאמין בברית גורל משותפת שלנו, היושבים בארץ לעמידה איתנה מול מבקשי נפשנו. למרות המחלוקות, אני מאמין גם בברית ייעוד. ברית יעוד של עם המחפש משמעות, של עם המבקש לשמור על הגדולה שבמתנות שקיבל, על מדינת ישראל הריבונית. חובתנו לבנות מנגנוני הסכמה שיאפשרו לנו לחיות ביחד בחברה שגם אם היא משוסעת, רב גונית ורב עדתית- תדע לנהל מחלוקות בכבוד."

הנשיא חתם את דבריו ואמר: "אני רואה בכם ובעיתון בשבע, שותפים אמתיים, לבניין של הקומה החדשה בחזון הישראלי, ברית הייעוד המשותפת שלנו. אני באמת מקווה שמכאן תצא תורה. זו ההזדמנות שלי, לאחל גם בשמכם, איחולי רפואה שלמה, ליו"ר קבוצת ב"שבע", יקירנו דודו סעדה."

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023