נשיא המדינה קיבל את פניו של שר החוץ של איחוד האמירויות, השייח׳ עבדאללה בן זאיד אאל נהיאן

קרדיט צילום: קובי גדעון, לע"מ
 

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו היום, יום חמישי, י"ט באלול, 15 בספטמבר, את שר החוץ ושיתוף הפעולה הבינלאומי של איחוד האמירויות, השייח׳ עבדאללה בן זאיד אאל נהיאן.

השר האמירותי הגיע יחד עם משלחת בכירה הכוללת את שרת המדינה לשיתוף פעולה בינלאומי של איחוד האמירויות, רים אבראהים אל-האשמי, שרת התרבות והנוער של איחוד האמירויות, נורה בינת מוחמד אל-כעבי ושגריר איחוד האמירויות בישראל, מוחמד אל-חאג'ה. 

עם הגעתו, השייח' עבדאללה התקבל על ידי נשיא המדינה ורעייתו. לאחר מכן חתם בספר האורחים ונועד עם הנשיא בלשכתו, שם הגיש לו מכתב מנשיא האמירויות השייח׳ מוחמד בן זאיד.

נשיא המדינה פתח את פגישתם ואמר: ״העולם מסתכל על הסכמי אברהם בהערצה ובכבוד. שיתוף הפעולה מראה שמזרח תיכון חדש נוצר במובנים רבים, ונע קדימה.״

השייח' עבדאללה בן זאיד, שר החוץ של האמירויות, הוסיף: "זהו רגע היסטורי. במובנים רבים אני חושב שמדובר במערכת יחסים שמעט אנשים חשבו שתהפוך לכל כך מוצלחת תוך שנתיים בלבד."

לאחר מכן, נשיא המדינה ורעייתו אירחו ארוחת צהריים רשמית לכבוד השייח' עבדאללה באולם בית הנשיא.

נשיא המדינה בירך בפתח הארוחה ואמר: "ביקורך כאן בבית הנשיא בירושלים, בישראל, הוא כבוד גדול עבורנו וזה מאוד מרגש. למעשה, זהו ביקורך הראשון בירושלים ואנו שמחים שאתה נמצא עמנו בבית הנשיא. אני ומיכל שמחים מאוד לארח אותך לציון שנתיים מהסכמי אברהם פורצי-הדרך, עליהם חתמת, לפני שנתיים בדיוק עם ראש הממשלה דאז בנימין נתניהו ושר החוץ של בחריין, ביחד עם הנשיא טראמפ.

אנו מקבלים את פניך בזרועות פתוחות ובלב פתוח. אנו מקבלים את פניך בביתנו, כחולמים שעדים להתגשמות חלומם. מסור את ברכותינו החמות לנשיא מדינתך, אחיך – ואחינו – הוד רוממותו השייח' מוחמד בן זאיד אאל נהיאן. זוהי חגיגה לכולנו כי היא מציינת שינוי במזרח התיכון, של השמעת קולות חדשים, של אופקים חדשים עבור ילדינו ועתידם. זוהי חגיגה של שינוי. לפני 10-20 שנים, כשהיה נדמה שהמסלול של מזרח התיכון מלא בחיכוכים, אף אדם לא יכל לחזות את שיתוף הפעולה הזה.

על כן, מן הראוי שהסכם הידידות בינינו קרוי על שם אבינו המשותף – אברהם. המדרש מלמד כי כשאברהם היה ילד, הוא שבר את אלילי השקר בבית אביו. כמו אברהם אבינו, גם אנחנו שוברים כעת את אלילי השקר של ימינו, בדמות קונספציות שקריות. אנו שוברים אמונות מיושנות שמנעו מאיתנו בעבר מלהתקדם קדימה. הידידות האמיצה שלנו מראה לעולם, בדיוק כפי שעשה אברהם אבינו, שעולם אחר, טוב יותר, אנושי יותר, אכן אפשרי."

השייח' עבדאללה בן זאיד, שר החוץ של האמירויות: ״הנשיא יצחק הרצוג והגברת הראשונה מיכל, זו זכות וכבוד קודם כל להיות בישראל, להתארח אצל מנהיג דגול שלא רק שהיווה השראה למערכת היחסים בין מדינותינו אלא גם מנהיג שלאורך ההיסטוריה שלו ושל משפחתו היה תומך איתן בשלום ובעבודה משותפת.״ השר המשיך ואמר: ״אני בטוח שיחד עם מנהיגים בעלי חזון כמוך, נגיע לתוצאות מרשימות."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023