נשיא המדינה קיבל לידו את עיקרי האתגרים האסטרטגיים לישראל ואת המלצותיו למדיניות של המכון למחקרי ביטחון לאומי

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל לידו היום, יום שלישי, י"ח באב, 27 ביולי, את עיקרי האתגרים האסטרטגיים לישראל ואת המלצותיו למדיניות של המכון למחקרי ביטחון לאומי. חוקרי המכון, בראשותו של ראש המכון, פרופ' מנואל טרכטנברג, סקרו בפני הנשיא את האתגרים העומדים בפניה של ישראל בעת הנוכחית והמלצות למדיניות ולקידום הזדמנויות לישראל.

בעדכון מוצגים שורה ארוכה של התפתחויות ושינויים גלובליים ומקומיים במהלך חצי השנה החולפת, בהם: ממשל חדש בארה"ב, החלטתו של הנשיא ביידן לחזור להסכם גרעין עם איראן, הקמת ממשלה חדשה בישראל, הגברת המתחים בחברה הישראלית ובכלל זה התנגשויות בין ערבים ליהודים בערי ישראל.

המלצות למדיניות כפי שהוגשו על ידי המכון לחקר ביטחון לאומי:

•במסגרת אישור תקציב המדינה, יש להתוות מדיניות לסוגיות מרכזיות (דיור, תחבורה, בריאות וחינוך) ולחתור להורדת יחס החוב-תוצר.

•לגבש מתווה ל"חיים לצד הקורונה", לאור הווריאנטים והחלשת ההגנה החיסונית. 

•לפעול לשיפור יחסי יהודים וערבים – לגבש תכנית למאבק בפשיעה ובאלימות בחברה הערבית ולקדם תכניות חינוך, תעסוקה ובנייה.

•יש לשקם את האמון בתהליכים ובמוסדות הדמוקרטיים, בדגש על חיזוק מערכות המשפט ואכיפת החוק (משילות ב"מובלעות"), ולקדם מנגנוני הידברות בחברה הישראלית.

נדרש לגבש תפיסת ביטחון לאומי מוסכמת בתהליך פוליטי-מקצועי סדור. זו צריכה להוביל לעיצוב תפיסת הפעלה מעודכנת לצה"ל, לעדכון תכניותיו האופרטיביות ולאישור תכנית לבניין הכוח ומתווה תקציבי רב-שנתיים.

נשיא המדינה, יצחק הרצוג: ״הדו״ח של המכון למחקרי ביטחון לאומי העוסק באתגרים האסטרטגיים לישראל מוכיח את גודל האתגרים הלאומיים הניצבים לפתחה של מדינת ישראל. הביטחון והאתגרים הלאומיים הם כלים שלובים יחד עם חברה וכלכלה. התרשמתי מעומק הניתוח. טוב שמקבלי ההחלטות יבחנו את הדברים המוצגים בדו״ח.״

  •  

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023