נשיא המדינה קיים פגישה עם נציגי ועד משפחות הרוגי אסון מירון

 

קרדיט צילום: דוברות בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים אתמול, יום שלישי, ט"ז בשבט, 18 בינואר, פגישה עם נציגי ועד משפחות הרוגי אסון מירון. הפגישה, נערכה בהשתתפות ח"כ אפרת רייטן המלווה את המשפחות ומגבשת הצעת חוק לפיצוי נפגעי אסונות לאומיים ונציגי המשפחות: שי צרפתי ששכל את אביו, הרב משה צרפתי ז"ל,
בועז סטרוסקובסקי ששכל את בנו, יעקב אלחנן סטרוקובסקי ז"ל, ישעיהו פוגל ששכל את בנו, ידידיה פוגל ז"ל, סיגלית חברוני ששכלה את בנה, יהונתן חברוני ז"ל ומירב צדיק ששכלה את בעלה אריאל צדיק ז"ל.

נציגי הוועד העלו בפני הנשיא את האתגרים הרבים שהמשפחות עומדות בפניהם לאחר אובדן יקיריהם. 

נשיא המדינה הקשיב בקשב רב לכאב ולקושי היומיומי עמם מתמודדות המשפחות וביקש להשתתף בצערן הכבד. עוד הדגיש הנשיא בשיחתם כי יפעל ככל יכולתו לסייע במציאת פתרונות לאתגרים אותן העלו נציגי המשפחות בשיחה. הנשיא הדגיש כי מדובר בטרגדיה ובפצע שעדיין לא הגליד, וכי הוא מקווה שהחלל שפער אסון מירון בלב העם בישראל כולו יגיע לידי איחוי, ריפוי והפקת לקחים לאומית.

ח"כ אפרת רייטן: "מודה לכבוד נשיא המדינה על הפגישה המרגשת עם נציגי משפחות הרוגי אסון מירון ועל דבריו החמים.

כנציגת כנסת ישראל הבטחתי למשפחות היקרות מהיום הראשון שלא אשקוט ולא אעזוב אותן עד אשר המדינה תסייע להן בתקופת האבל הקשה ואעשה כל שביכולתי לקדם בכל דרך אפשרית, הקלה לייסורי האובדן. נמשיך לפעול בחקיקה ובממשלה לפיצוי מוסרי וראוי לאסון לאומי שמדינת ישראל לא ידעה כמותו."