נשיא המדינה קיים פגישת עבודה מדינית עם נשיא פיג’י, ראטו ויליאם קטוניוורה

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
 

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים היום, יום רביעי, ו' באב, 3 באוגוסט, פגישת עבודה מדינית עם נשיא הרפובליקה של פיג'י, ראטו ויליאם קטוניוורה. הנשיא התקבל ברחבת הטקסים של בית הנשיא על ידי נשיא המדינה, ולאחר מכן חתם בספר האורחים.

נשיא המדינה ונשיא פיג'י הביעו את רצונם להרחיב ולהעמיק את הקשרים בין המדינות, בדגש על הפוטנציאל לשימוש בטכנולוגיות סביבתיות תוצרת ישראל ועל מעורבותה של מדינת ישראל בתחום הביטחון התזונתי.

נשיא המדינה ציין כי נשיא המדינה העשירי, ראובן (רובי) ריבלין, ביקר בפיג׳י בכנס של מדינות האזור הפסיפי לפני כשנתיים. הנשיא הודה לנשיא פיג'י על תמיכתה האיתנה של מדינתו בישראל בפורומים בינלאומיים ועל תרומתה המשמעותית לכוחות שמירת השלום של האו״ם במזרח התיכון, אשר נשיא פיג'י יבקר במהלך שהותו, ואמר: "אנו רוחשים כבוד עצום לאזרחים שלכם הבאים לשרת באזורנו."

נשיא המדינה ונשיא פיג'י דנו בהרחבה על האתגרים הסביבתיים עמם מתמודדת פיג'י, לרבות העליות במפלס קו הים, הירידה בכמות המשקעים והציקלונים. נשיא המדינה הביע את דאגתו הרבה בנושא ההשלכות המתפתחות של משבר האקלים.

שני הנשיאים סיכמו כי ימשיכו לפעול למען הרחבת היוזמות המשותפות בין ישראל לפיג'י, והנשיא הביע את תקוותו להעמיק את קשריה של ישראל עם כלל אומות דרום האוקיינוס השקט.

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
 

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023