נשיא המדינה קיים פגישת עבודה מדינית עם שר החוץ של יפן

 

קרדיט צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים היום, יום רביעי, י"א באלול, 18 באוגוסט, פגישת עבודה מדינית עם שר החוץ של יפן, טושימיצו מוטגי, Toshimitsu Motegi, המבקר בישראל.

הנשיא הודה לשר החוץ היפני על אירוח המשחקים האולימפיים ואמר: ״תושבי יפן צריכים לדעת שהעולם הסתכל על יפן בגאווה ובהערכה רבה. יתר על כן, אנו אסירי תודה על כך שבאולימפיאדת טוקיו הוזכר והונצח לראשונה טבח הספורטאים הישראלים במינכן בשנת 1972."

"אנו מקווים להמשיך את שיתוף הפעולה בין ישראל ליפן בתחומי הכלכלה והתחממות כדור הארץ,״ הוסיף הנשיא.

שר החוץ היפני בירך את הנשיא על כניסתו לתפקיד והוסיף: ״עבור יפן, ישראל היא שותפה חשובה החולקת עמנו ערכים בסיסיים כגון חירות, דמוקרטיה, זכויות אדם ושלטון החוק. ברצוני לחזק עוד יותר את יחסינו הבילטרליים. כמובן אני רוצה גם לברך את ישראל על הצלחת הספורטאים הישראלים שזכו במדליות.״ בסוף הפגישה הגיש שר החוץ היפני לנשיא צילום מקורי המנציח את פגישתו של אביו של הנשיא, הנשיא חיים הרצוג, עם הקיסר הירוהיטו במהלך ביקורו ביפן.

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023