נשיא המדינה שוחח הערב עם מלך בחריין

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג קיים היום, יום חמישי, י״ב בטבת, 16 בדצמבר, שיחת טלפון עם מלך בחריין, חאמד בין עיסא אל ח'ליפה. הנשיא בירך את המלך לרגל היום הלאומי ה-50 של בחריין.

הנשיא פתח את שיחתם באיחולי ברכות בשם מדינת ישראל לרגל יום הלאום של הממלכה, וציין כי זהו בעיקר תאריך רשמי, שהרי ההיסטוריה של ממלכתו הולכת שנים רבות אחורה.

מלך בחריין הודה לנשיא המדינה על הדברים והדגיש כי בין המדינות הרבה במשותף ובעיקר הרצון לשלום, שגשוג והצלחת האזור כולו.

נשיא המדינה הסכים ואמר: ״אכן, שנינו רוצים מעל הכל שלום אזורי ושגשוג הדדי.״ הנשיא ציין את החשיבות שהוא מייחס לשיתופי הפעולה הכלכליים בין העמים. עוד הוסיף כי שמח מאד לקבל את כתב ההאמנה של שגריר בחריין הראשון חאלד יוסוף אל ג'אלהמה והוא רואה בכך רגע מרגש המצביע על טיב היחסים והידידות בין המדינות. יצויין כי בקרוב יגיש השגריר הישראלי איתן נאה את כתב האמנתו למלך בחריין.

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023