נשיא המדינה שוחח עם נשיא טורקיה רג׳יפ טאיפ ארדואן

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח הערב, מוצאי שבת, י״ז בניסן, 8 באפריל, עם נשיא טורקיה, רג׳יפ טאיפ ארדואן, שיזם את השיחה על מנת להביע דאגתו לאור ההסלמה הביטחונית ועל המצב בירושלים והר הבית.

בפתח דבריו ביקש הנשיא ארדואן לשלוח את תנחומיו לנשיא המדינה ולעם בישראל על הפיגועים הקשים שארעו במהלך החג והשבת.

נשיא המדינה הודה לנשיא טורקיה על התנחומים ובתגובה לדברי הנשיא ארדואן הדגיש כי לישראל מחויבות נחרצת לשמירה על הסטטוס קוו במקומות הקדושים בכלל ובהר הבית בפרט.

עוד הוסיף הנשיא כי איראן באמצעות זרועותיה, לרבות חמאס, מובילה מערכה במספר חזיתות במטרה לערער את היציבות באזור, ומפעילה טרור על בסיס הסתה בין-דתית המתמקדת במצב בירושלים. הנשיא הצביע על פרסומים שקריים בתקשורת הערבית ובכלל זה הפצת סרטונים ישנים או שאינם עדכניים במטרה לעודד הסתה המובילה לטרור.

נשיא המדינה הדגיש כי יש לפעול בשיתוף פעולה נרחב ככל הניתן במלחמה כנגד הטרור, בכל מקום ומקום.

נשיא טורקיה בירך את העם בישראל בחג פסח שמח ונשיא המדינה מצידו ביקש לחתום את שיחתם באיחולי רמדאן כרים לנשיא טורקיה ובני עמו.

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023