נשיא המדינה שוחח עם נשיא טורקיה רג׳יפ טאיפ ארדואן

 

נשיא המדינה יצחק הרצוג שוחח היום, יום שני, ט״ו בשבט, 6 בפברואר, עם נשיא טורקיה, רג׳יפ טאיפ ארדואן, וביקש לחזק אותו ואת העם הטורקי כולו בעקבות אסון רעידת האדמה הקשה שפקדה את טורקיה והאזור במהלך הלילה.

נשיא המדינה העביר תנחומיו בשם העם בישראל לנשיא הטורקי ולעם בטורקיה וציין כי בהנחיית ראש הממשלה והגורמים המוסמכים תצא כבר הלילה משלחת חילוץ והצלה גדולה ומצויידת היטב מטעם מדינת ישראל למוקד האסון. עוד הוסיף כי באירוע בו השתתף היום, שוחח עם ראש הממשלה נתניהו וראש האופוזיציה לפיד ואלו סיכמו כי אנו בישראל מאוחדים ברצון שלנו לסייע לטורקיה ככל שיידרש.

נשיא טורקיה הודה לנשיא המדינה על התנחומים ועל משלחת החילוץ, והדגיש כי הסיוע יעזור מאד לכוחות הרבים שפועלים בטח כבר שעות ארוכות. עוד הדגיש כי הוא מודה על העמידה של ישראל לצד חברתה טורקיה, בזמנים קשים אלו. בשיחה העביר נשיא טורקיה נתונים עדכניים לנשיא המדינה על מימדי האסון וציין כי זו רעידת האדמה הגדולה ביותר בהיסטוריית הרפובליקה התורכית.

בסוף דבריו ביקש נשיא טורקיה להביע את תנחומיו העמוקים לעם בישראל על הפיגוע שארע בשבוע שעבר בבית הכנסת בנווה יעקב בירושלים.

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023