ערב השנה האזרחית החדשה, שלחו נשיא המדינה ורעייתו ברכת "נובי גוד" לאזרחי ישראל דוברי הרוסית

 

קרדיט צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "החברה שלנו אינה אחידה. היא מורכבת מסוגים שונים של תרבויות, אמונות, דתות ואורחות חיים. ולכל אחד יש שוני תרבותי משלו, מנהגים משלו, ומקורות שהביאו אותו עד הנה. זה היופי של הישראליות. אנחנו צריכים לזכור דבר חשוב ביותר: גם כשהגיוון הישראלי מביא למחלוקות, זה יכול להיות דבר חיובי. כי ממחלוקות צומחים, ובונים עוד קומות ובלבד שהן מתנהלות בכבוד, מתוך רצון להכיר, להקשיב, לדבר"

רעיית הנשיא מיכל הרצוג פתחה את הברכה ואמרה: "חברות וחברים יקרים, קהילה אהובה, ערב טוב וחג שמח לכולכם, סְ-נוֹבֵם גוֹדֵם! כמה שמחים ומוארים הם הימים האלו בכל שנה; וגם השנה – זו הייתה שנה קשה ורצופה בדאגות, אבל אנחנו מתכנסים יחד לחגוג את החג – מתוך שותפות, שותפות גם באתגרים ובקשיים, וגם בשמחות. הימים האלה הם הזדמנות נפלאה להיפגש – בני משפחה וחברים, ולחגוג יחד עם שולחן מלא בכל-טוב, את הנובי-גוד, חג שמחבר בין הווה לעבר, ומשקף בצורה יפה כל-כך את המורשת והתרבות שאתם גאים בהן, ובצדק."

נשיא המדינה הוסיף: ״נובי גוד ידוע כחג עם הרבה הפתעות. אין ילד או ילדה שמציינים את החג שלא מחכים לחג ולמתנות הנשלפות. אבל את המתנה החשובה באמת מקבלים כולם יחד, ולמעשה כולנו יחד: מתנה אשר יש בה חיבור למסורת ולשורשים – המשפחתיים והלאומיים. משנה לשנה אנו עדים לתהליך חשוב: ההוויה התרבותית שלכם, יוצאי ברית המועצות וחבר העמים לשעבר, שוקקת, תוססת וחיה יותר מתמיד; ומוטמעת באופן מבורך ומעשיר – לתוך התרבות הישראלית. לא במקרה הופך הנובי-גוד, לחג שיותר ויותר מציינים אותו. כל זה מעיד על עובדה ברורה אחת: איזה חלק מרכזי יש לכם במכלול הצבעוני, בפסיפס המרהיב הזה שנקרא החברה הישראלית."

״ומכיוון שהחברה שלנו אינה אחידה. היא מורכבת מסוגים שונים של תרבויות, אמונות, דתות ואורחות חיים. ולכל אחד יש שוני תרבותי משלו, מנהגים משלו, ומקורות שהביאו אותו עד הנה. זה היופי של הישראליות. אנחנו צריכים לזכור דבר חשוב ביותר: גם כשהגיוון הישראלי מביא למחלוקות, זה יכול להיות דבר חיובי. כי ממחלוקות צומחים, ובונים עוד קומות ובלבד שהן מתנהלות בכבוד, מתוך רצון להכיר, להקשיב, לדבר."

"החג הנפלא הזה הוא גם הזדמנות להוקיר את התרומה העצומה של העולות והעולים ממדינות חבר העמים, מהוותיקים יותר בארץ והוותיקים פחות. אין כמעט תחום שאתם לא מורגשים בו והמעורבות וההשפעה של עולי חבר העמים היא עצומה ואנחנו מודים על כך כל יום."

רעיית הנשיא חתמה את הברכה ואמרה: מבירת ישראל הכל-כך מיוחדת, ירושלים, בחג הכול-כך מיוחד, הנובי-גוד, חג שכולו משפחתיות ואהבה, אנחנו שולחים לכם ברכות לשנה טובה, שנה של בריאות, עשייה ואושר, שנה שבה נהיה יותר יחד וגם נצליח יותר – ביחד! חג שמח! סְ-נוֹבֵם גוֹדֵם."

מצורף קישור לברכת הנשיא ורעייתו לנובי גוד:https://www.jumbomail.me/j/nyNt89hCVkC5kXb

אחרי הביקור באצטדיון המשיכו הנשיא ורעייתו ל"נוף פארק" בו ביקרו בפלנטריום העירוני ובמכון העתקות. מכון ההעתקות בעיר מתפקד כבית דפוס שמופעל על ידי בוגרים עם מוגבלויות. העובדים סיפרו לנשיא ולרעייתו על עבודתם ואף הפיקו בעבורם תמונה משותפת שצולמה עמם במהלך הביקור.

לבסוף ביקרו הנשיא ורעייתו במרכז קק"ל למצוינות ונפגשו עם תלמידי כיתות י'-י"ב מבתי הספר שבעיר. הנשיא קיים עם התלמידים שיח פתוח על מנהיגות ודמוקרטיה. הנשיא פנה לבני הנוער ואמר: "נהוג לחשוב שמנהיגות זה לתת פקודות, לתת הוראות  ואולי אפילו להתנשא על האחר – אבל זה בדיוק ההפך. כל הרעיון שלי בשיחה הזאת זה להגיד לכם שבסופו של דבר היהדות אומרת "ואהבת לרעך כמוך". בעיניי, מנהיגות זה לכבד את האחר, לדעת לקחת אותו וביחד

לבנות ולממש את החלומות שלכם,״ אמר הנשיא והוסיף: ״לכל אחד יש חלומות ואתם תגיעו להגשמתם אם תדעו לחשוב גם על האחר. זה דבר מאוד משמעותי ובעל ערך."

"אנחנו פה בעיר היקרה הזאת שאני מכיר עשרות שנים ואנחנו מאוד מרוצים ממה שאנחנו רואים. יש פה תחושה של עשייה. יש פה מפעלים נהדרים של פעילות חברתית, מדעית, ספורטיבית וחינוכית. מה שמרשים כאן זה דווקא תחושת החזון שיש פה. המקום מתקדם מתפתח. תהנו מזה ותראו שאתם תתמלאו סיפוק, אני מאחל לכם המון בהצלחה.״

ראש העיר נוף הגליל, רונן פלוט, סיכם: "בשמחה ובהתרגשות גדולה נוף הגליל אירחה את נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל שלמרות עיסוקיהם הרבים הקדישו יום לביקור בעיר וביקשו לראות מקרוב את הפיתוח האדיר ותנופת ההתחדשות הבלתי רגילה בבירת הגליל. הנשיא ורעייתו סיירו בפרויקטי הדגל של תכנית ההתחדשות. יותר מכל התרגשנו מבקשת הנשיא לבקר במרכז התעסוקה החדש והיחיד מסוגו לאנשים עם צרכים מיוחדים ועם בני הנוער. כחלק מהביקור הנשיא היה חלק פתיחת חגיגות ה- 65 לעיר שמגשימה הלכה למעשה את החזון של דוד בן גוריון עליו הוקמה.״

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023