ערב השנה האזרחית החדשה, שלחו נשיא המדינה ורעייתו ברכת "נובי גוד" לאזרחי ישראל דוברי הרוסית

 

נשיא המדינה:

"זו האחריות שלנו כחברה לתת מקום לעוד סיפורים בכלל ולסיפורם של הישראלים דוברי הרוסית בפרט, זו האחריות שלנו לאפשר לילדות ולילדים שלנו להכיר טוב יותר את ההיסטוריה, את הזהות האישית, המשפחתית והקהילתית שלהם, את המנהגים, את הדמויות ואת נכסי התרבות שנושאים איתם מיליון ומאתיים אלף דוברי רוסית כאן בישראל"

ערב השנה האזרחית החדשה (2022), יום שישי, כ"ז בטבת, 31 בדצמבר, שלחו נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל ברכת "נובי גוד" לאזרחי ישראל דוברי הרוסית.

מצורפת ברכתם של הנשיא ורעייתו במלואה:

רעיית הנשיא, מיכל, פתחה את הברכה ואמרה: "אזרחי ישראל דוברי הרוסית, קהילה אהובה ויקרה, ערב טוב וחג שמח לכולכם, סנובם גודם! כשעץ היולקה, או יולצ'קה – מונח ומאיר וכשאת השולחן מעטרים שובה, אוליבייה ושמפניה, מתכנסים שוב – משפחה וחברים כדי לחגוג את הנובי גוד.  חג הנובי גוד, שפוגש נקודה חמה בלב, נקודה שנשמרה עבורו במשך שנים ארוכות מברית המועצות של פעם ועד מדינת ישראל של היום. חג הנובי גוד מאפשר לשבת יחד ולהאיר על תרבות ומורשת היסטורית ענפה."

נשיא המדינה הוסיף: "ובחג שבו מעניקים לילדים שלנו מתנות חשוב לנצל את ההזדמנות ולתת להם ולנו גם את מתנת המסורת, התרבות וההיסטוריה המשפחתית והלאומית. בשנים האחרונות אנחנו זוכים להתעוררות גדולה ומשמעותית בזירה התרבותית של יוצאי ברית המועצות לשעבר ורוסיה. התעוררות שמבקשת להנכיח את סיפור העלייה ממדינות אלה בשיח של כולנו, שמבקשת להעניק מקום של כבוד לתרבות הרוסית בין שאר התרבויות שיוצרות יחד את מה שאנחנו מכירים כתרבות ישראלית."

"זו האחריות שלנו כחברה לתת מקום לעוד סיפורים בכלל ולסיפורם של הישראלים דוברי הרוסית בפרט, זו האחריות שלנו לאפשר לילדות ולילדים שלנו להכיר טוב יותר את ההיסטוריה, את הזהות האישית, המשפחתית והקהילתית שלהם, את המנהגים, את הדמויות ואת נכסי התרבות שנושאים איתם מיליון ומאתיים אלף דוברי רוסית כאן בישראל. תרשו לי לבקש מכם משהו בחג הזה: גם כעת, כשאנחנו נושאים תפילה שנתגבר על המגיפה הפוקדת את העולם ואותנו, אני קורא לכולם להקפיד על כללי הזהירות ובעיקר שב וקורא ללכת להתחסן! אסור שנשכח – החיסונים הם מצילי חיים. השנה הזאת גם הזכירה לנו את התרומה האדירה של העליה למדינת ישראל, ובוודאי ממדינות חבר העמים. בכלכלה, ברפואה ומה לא. אין ספק שהתברכנו, כעם, כחברה וכמדינה. ועלינו להודות על כך כל העת."

רעיית הנשיא הוסיפה וחתמה: "בחג המיוחד הזה, בחיק המשפחה והקהילה, כשכולם אוהבים ונאהבים, אנחנו מבקשים לאחל לכולכם – מבית הנשיא בירושלים שנזכה לשנה טובה, שנה של בריאות ואושר, שנה של יחד, ושל פסיפס ישראלי מרהיב ומשותף. חג שמח! סְנוֹבֵם גוֹדֵם."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023