רעיית נשיא המדינה ביקרה בבית הפתוח לגאווה ולסובלנות בירושלים

קרדיט צילום: אריק פרייס
 

רעיית נשיא המדינה, מיכל הרצוג, ביקרה הבוקר, יום ראשון, י״ז באב, 14 באוגוסט, ב״בית הפתוח״ שבירושלים. עמותת הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות הינה המרכז הקהילתי של הקהילה הגאה בירושלים, שחוגגת בימים אלו 25 שנות פעילות. העמותה מספקת שירותים קהילתיים וחינוכיים לצד שירותי מרפאה ושירות פסיכו-סוציאלי, לטובת קהילת הלהט"ב בירושלים וסביבתה.

במסגרת הביקור נפגשה מיכל עם פעילים בבית הפתוח, ביניהם פעילים מדור המייסדים של העמותה, פעילים העוסקים בקהילה הערבית הגאה בעיר ובקהילה החרדית והדתית.

רעיית הנשיא שמעה את סיפוריהם המגוונים והתרשמה מעשייתם המבורכת: "פעילותכם חשובה מאין כמותה ואני רוצה לומר לכן ולכם תודה, לכל אחד ואחת מכם, אתם עושים עבודת קודש בכך שאתם פותחים את לבכם לאחרים ומעניקים להם מהניסיון שלכם, מהאהבה שלכם ומהידע שלכם."

"עצם העובדה שאנשים ידעו שיש להם בית, שיש לאן לבוא, שיש למי להתקשר, זה מציל נפשות," אמרה רעיית הנשיא, "תודה לכם שהתחלתם ותודה לכם שאתם ממשיכים, כל אחד בדרכו ובפן הייחודי שלו אתם מאפשרים לאנשים להושיט יד, להישמע ולדעת שלמישהו אכפת. זה בסוף מה שחשוב. זה מציל חיים. במובן הנפשי והפיזי כאחד. אז אין לי אלא לחזק אתכם ולהגיד לכם תודה, המשיכו בכל צורה אפשרית!"

איבון דויטש מלווה של מטפלים במערך הפסיכו-סוציאלי: "דווקא כמי שעובדת על החלק הנפשי, אני חושבת שגם אנשים שיצאו מהארון חווים קשיים ומחסומים במציאת זוגיות וביצירת קשר. הם מחוץ לארון אבל הם לא ממש מצליחים לממש את עצמם. יש אנשים שחיים בסוד, מהמשפחה ומהסביבה, חיים כפולים. הלחץ באורח החיים הזה הוא מאוד קשה. ברבדים הנפשיים ישנה הפנמה של ניכור והומופוביה. השריטות בנפש יכולות להתקיים גם אם יש שינוי בחוץ, זה לוקח הרבה זמן והרבה רגישות. להגיע לטיפול בבית הפתוח זה להגיע לטיפול במקום שיש בו הרבה קבלה ואמפתיה.״

אלון שחר, מנכ"ל הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות: "הקהילה הגאה בירושלים דורשת כבר שנים הכרה ממסדית, וביקורה של מיכל הרצוג, רעיית נשיא המדינה, הבוקר בבית הפתוח מעורר בנו תקווה. מיכל ישבה איתנו לשיחה ארוכה ומעמיקה, הקשיבה והביעה את מחויבותה לקהילה הגאה בעיר ולקידום שוויון, קבלה וסובלנות במרחב הירושלמי ובישראל בכלל. אנו מודות לה על התמיכה האיתנה."

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023