רעיית נשיא המדינה השתתפה באירוע פתיחת המיזם ?R U OK של עמותת אנוש

קרדיט צילום: דוברות בית הנשיא
 

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג, השתתפה היום, יום חמישי, י"ב באלול, 8 בספטמבר, באירוע פתיחת המיזם ?R U OK ״שיחה קטנה שינוי גדול״ של עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש.

המיזם, הוקם בשנת 2009 באוסטרליה למטרת הגברת השיח בנושא בריאות הנפש, וביוזמת עמותת אנוש, ישראל תהיה המדינה הראשונה בעולם שתיישם את הקמפיין מחוץ לגבולות אוסטרליה.

רעיית הנשיא פתחה את דבריה ואמרה: ״R U OK? היא יוזמה מרגשת, לא רק משום שהיא מצילת חיים בפשטותה, אלא משום שהיא נולדה מהמקום הבסיסי ביותר – מתוך האמונה בכוחה של הסולידריות ושל האמפתיה שאנחנו חולקים זה עם זו כבני אדם.”

“בשנתיים וחצי האחרונות של המגיפה העולמית רבים כל כך הצטרפו  למעגל מתמודדי הנפש,  ובתוך מסע ההתמודדות הזה מתעוררים הרבה מאד פחדים, אשמה, געגוע, כעס, ריחוק ותלות,” אמרה רעיית הנשיא והוסיפה: ״ויחד עם כל אלה, וכאילו לא די בהם, שזורה בהתמודדות הזו התמודדות עם "שד" נוסף. שד ושמו דעה קדומה. לכן עלינו להציף את הנושא ולדבר ללא חשש על בריאות הנפש״

רעיית הנשיא חתמה את דבריה באיחולי בריאות והצלחה ואמרה: ״שנזכה כולנו לשנת תקווה ורגישות ולשנת בריאות, בנפש ובגוף.״

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023