רעיית נשיא המדינה התארחה במפגש חגיגי לרגל הרמדאן

 

קרדיט צילום: דוברות המועצה האזורית עמק יזרעאל

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג התארחה היום, יום שני, י' בניסן 11 באפריל, במפגש חגיגי לרגל הרמדאן והפסח של פורום נשים באשכול גליל ועמקים ביישוב זרזיר.

בפתח האירוע אימאם הכפר, שייח' סאלם עיאדאת בירך את באי המפגש והסביר על חודש הרמאדן לנוכחים. בהמשך, התקיימה ארוחה חגיגית לשבירת צום הרמדאן.

פורום נשים אשכול גליל ועמקים, הוקם לפני מספר חדשים ונפגש אחת לחודש במטרה להביא לשינוי המציאות באזור ולקדם מיזמים לטובת פיתוחו. אשכול גליל ועמקים מונה 18 רשויות, 6 יהודיות ו-12 ערביות.

עוד השתתפו באירוע ראש המועצה המקומית זרזיר, אמיר מזאריב, ראש עיריית מגדל העמק ויו"ר אשכול גליל ועמקים, אלי ברדה, אייל בצר יו"ר מועצת עמק יזרעאל, ממלאת מקום וסגנית ראש מועצה עמק יזרעאל ואחת ממקימות הפורום דליה אייל ונוספים. 

רעיית הנשיא פתחה את דבריה במפגש בערבית: ״מרחאבאן אחוותי אל עזיזת״, ״שלום אחיותיי היקרות.״ אני כל כך שמחה להיות כאן עם הפורום שלכן, פורום הנשים של אשכול הגליל והעמקים, ולפחות הערב להיות חלק מהיוזמה הנהדרת הזו. החודש הוא חודש של מתינות, של חסד וצדקה, של אמונה באל, של משפחתיות וקהילתיות. גם בתור מי שאיננה מוסלמית, אני מרגישה הזדהות וחיבור עמוק לרוח המיוחדת של החודש הזה, של הרמאדן, ששורה גם עלינו כאן הערב.״

רעיית הנשיא הוסיפה ואמרה: "הסיפור הוא מפגש של נשים – אחיות. אנחנו תמיד מגלות שהמרחק ביננו איננו אלא מרחק הושטת היד. אני שמחה על המפגש והייתי רוצה שיווצרו יותר ויותר מפגשים כאלה כמו הפורום שייסדתן.״

רעיית הנשיא חתמה את דבריה בברכה בערבית ואמרה: "שהחודש המבורך יביא עמו טוב לכולכן וכולכם. רמאדן כרים וחג שמח."