רעיית נשיא המדינה ורעיית הרמטכ"ל הרימו כוסית לרגל השנה החדשה עם חיילים בודדים

 

קרדיט צילום: דובר צה"ל

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג ורעיית הרמטכ״ל יעל כוכבי, אירחו אתמול, יום ראשון, ט"ו באלול, 11 בספטמבר, 20 חיילים בודדים להרמת כוסית חגיגית לכבוד השנה החדשה, בבית הנשיא. החיילים שהגיעו מיחידות שונות, עלו בגפם מארצות הברית, רוסיה, אוקראינה ,סין, מקסיקו, צרפת ועוד. לצידם הגיעו גם חיילים ילידי הארץ אשר התגייסו לצה״ל ללא עורף משפחתי.

בצה"ל משרתים כ-6,900 חיילים אשר מוכרים כחיילים בודדים. לפני נתוני צה"ל, מתוך כלל החיילים הבודדים 26% הינם לוחמים, 48% הינם עורפיים, ו26% הינם תומכי לחימה.

רעיית הנשיא פתחה את דבריה ואמרה לחיילים והחיילות: "אני בעיקר רוצה להגיד לכם תודה. זאת הזדמנות נהדרת בפתחה של שנה חדשה להגיד לכולכם תודה רבה. ההתגייסות לצה״ל, ההתגייסות שלכם לתפקידים שלכם שאתם עושים בצורה הטובה ביותר, היא לא מובנת מאליה. אני באמת מרגישה צורך להגיד לכל אחד ואחת מכם תודה רבה מקרב לב."

עוד הוסיפה רעיית הנשיא: ״התודה היא לא רק לכם אלא לכל המערך. לא סתם אנחנו אומרים שצה"ל הוא צבא העם, כי הצבא הוא הרבה מעבר להכשרת אנשים לצרכי לחימה. לצה״ל יש תפקיד חברתי מאוד חשוב והתמיכה שאתם מקבלים והאפשרות שלכם להשתלב במקומות שמכשירים אתכם אחר כך לאזרחות היא באמת לא דבר מובן מאליו שהצבא עושה. אז אני רוצה להגיד גם תודה רבה לכל התומכים בכם, לכל מי שמאפשרים ומסייעים לכם."

רעיית הרמטכ"ל, יעל כוכבי הוסיפה: ״אקדים ואומר תודה לרעיית הנשיא, הגברת מיכל הרצוג, על האירוח בבית הנשיא, זו זכות עבור כל אזרח להיות כאן.

חיילים יקרים – קראתי על כל אחד מכם, אני יודעת איזו דרך לא פשוטה עברתם, ועכשיו כשאני רואה את פניכם, לבי יוצא אליכם.

חלקכם הגעתם לצה״ל אחרי ילדות קשה, ולמרות שידעתם שלא יהיה לכם עורף משפחתי בחרתם לבוא ולשרת. חלק אחר מכם, הגיע מרחבי העולם, בחר לעזוב משפחה, חברים ושגרה ולעלות על מטוס בידיעה שמרבית הזמן תהיו לבד. לא מובן מאליו שבגיל כל כך צעיר בחרתם ללכת עם הלב והמצפון שלכם ולסלול לעצמכם דרך חדשה. אני רוצה להוקיר לכם הערכה רבה בשם הרמטכ״ל ובשם כל מפקדי צה״ל על הדרך שעשיתם. אתם מהווים לכולנו דוגמה למופת, נחישות, אומץ ויכולת להציב יעדים ולעמוד בהם.

אתם אולי נקראים בודדים אבל המטרה לאורך כל הדרך, היא לתת לכם תחושה שאתם לא בודדים ושאנחנו אתכם. חג שמח לכם ולכל האנשים המדהימים שסובבים אתכם. אנחנו כאן בשבילכם״.

בסוף המפגש יחד עם החיילים הבודדים הרעיות הרימו כוסית לחיים לרגל השנה החדשה וכמנהג החג טבלו תפוח בדבש ואיחלו שתהיה זו שנה טובה ומתוקה.

קרדיט צילום: דובר צה"ל
 

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023

נשיא המדינה קיבל היום את כתבי ההאמנה של השגרירים החדשים של חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל

נשיא המדינה יצחק הרצוג, קיבל היום, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את כתבי ההאמנה של שגרירי חוף השנהב, פרו, קפריסין, בריטניה, צרפת, אירלנד וברזיל החדשים בישראל, בסדרת טקסים רשמיים בבית הנשיא.

19.09.2023

ערב ראש השנה התשפ"ד, שלח נשיא המדינה ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות

ערב ראש השנה התשפ"ד, יום שישי, כ"ט באלול, 15 בספטמבר, שלח נשיא המדינה יצחק הרצוג ברכת שנה טובה לאזרחי ישראל בארץ ולקהילות היהודיות בתפוצות.

15.09.2023