רעיית נשיא המדינה ורעיית נשיא אקוודור ביקרו במרכז שלוה

 

קרדיט צילום: דוברות בית הנשיא

רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג ורעיית נשיא אקוודור מריה דה לורדס אלסיואר דה לאסו ביקרו היום, יום רביעי, י׳ באייר, 11 במאי, במרכז הלאומי של ארגון שלוה בירושלים.

ארגון שלוה הוקם לפני כשלושה עשורים על ידי קלמן סמואלס ורעייתו מלכי, כאשר בנם, יוסי סמואלס, שאיבד את מאור עיניו, את היכולת לשמוע ואת כושר התנועה העצמאי, הצליח ללמוד לתקשר עם סביבתו. הארגון שם לו למטרה לטפל בילדים נוספים עם מוגבלויות שונות, לשלבם בחברה ולסייע לבני משפחותיהם בהתמודדות עם המורכבויות הכרוכות בגידולם.

במהלך הביקור, תמר בר אור, חניכה לשעבר וכיום עובדת במחלקת התכשיטנות של המרכז, העניקה לרעיית נשיא המדינה ולרעיית נשיא אקוודור שרשראות שהכינו החניכות. 

בהמשך, פגשו את יוסי סמואלס, שמתקשר בשיטת ׳הלן קלר׳, שיטה בה מאייתים ליוסי אותיות על כף ידו, וכך הוא מבין את המתרחש. יוסי אמר לרעיית הנשיא שחלומו לבקר בבית הנשיא, וזו השיבה כי תשמח לארח אותו ולסייר איתו במשכן הנשיא. 

רעיית נשיא המדינה פתחה את דבריה ואמרה: ״בכל פעם שאני מגיעה לביקור בשלוה אני מתרגשת מאוד. כשאני רואה את הילדים, את הילדים ואת האמהות שלהם משתלבים במקום המופלא הזה, כשהם נהנים ושמחים, זה ממלא את הלב בגאווה ובשמחה.״

רעיית נשיא אקוודור, מריה דה לורדס אלסיואר דה לאסו אמרה: ״אני שמחה להיות כאן בשלוה, זה מקום עם הרבה זכויות, מקום מלא בשלום, בצבע ובשמחה שממלא הרבה לבבות. רואים את זה בבירור, והייתי שמחה שזה יהיה גם באקוודור. אני מברכת אתכם כי העבודה הזו מקסימה. הדבר הכי חשוב שאפשר לעשות למען הילדים שלנו, ולמען כולם, זה לשמור על האחדות.״ 

קלמן סמואלס נשיא ומייסד ארגון שלוה: "את הנשיא ורעייתו מיכל אנו מכירים כבר שנים רבות והם שותפים לעשייה שלנו. לאורך כל הכרותינו זכינו להכיר אנשים שמתייחסים לכולם בגובה העיניים, קטנים וגדולים.

הסיפור של שלוה הוא סיפור שממחיש את האימרה שלעיתים האמונה בניסים גורמת להם להתגשם, ואמנם בשביל להגשים את החלומות צריך אמונה אבל גם אנשים נוספים שיאמינו ויתמכו. מיכל וכן הנשיא האמינו בנו מאז ומתמיד, ועל כך אנו מוקירים להם תודה גדולה מאוד".

 

קרדיט: דוברות בית הנשיא