רעיית נשיא המדינה נשאה דברים באירוע השנתי של "פורום דבורה: נשים במדיניות חוץ וביטחון לאומי"

 

קרדיט צילום: דוברות בית הנשיא

רעיית הנשיא לנשות "פורות דבורה" ולמקבלות האותות:

"אחד האתגרים המשמעותיים שלנו כנשים ושלי, כרעיית הנשיא, הוא לעשות כל שניתן על מנת לקדם נשים. לא רק לצאת בהצהרות ובמילים יפות. לפעול – לשיתוף מלא ושוויוני של נשים בכול הרמות של קבלת ההחלטות. ולדאוג לכך שנשים תהיינה בעמדות מפתח, במקומות שבהם מתקבלות החלטות ונקבעים סדרי העדיפויות הלאומיים בכול התחומים"

מיכל הרצוג, רעיית נשיא המדינה יצחק הרצוג נשאה דברים היום, יום חמישי, כ"ב בחשוון, 28 באוקטובר, באירוע השנתי של "פורום דבורה: נשים במדיניות חוץ וביטחון לאומי". "פורום דבורה" היא עמותה הנועדה לקדם שוויון מגדרי בתחומי הביטחון ומדיניות החוץ במדינת ישראל. במהלך האירוע הוענק גם "אות דבורה" לשנת 2021, אשר נועד להוקיר נשים אשר פעלו בצורה משמעותית בתחומי הליבה של הפורום.

רעיית הנשיא פתחה ואמרה: "תודה שהזמנתן אותי. אני שמחה להיות כאן, יחד עם כל כך הרבה נשים. מוכשרות, ומעוררות השראה. שנים הייתי לבד – האישה היחידה בחדר- כדירקטורית, בין דירקטורים. אני מכירה את התחושה הזו. נדמה לי שאין כאן אישה שלא מכירה אותה ולא חשה אותה על בשרה. ותמיד, ועוד יותר באירוע כמו זה, עם כל כך הרבה נשים משפיעות ומובילות. אני חושבת לא: 'איך זה' אלא: 'איך זה יכול היה להיות'."

"נשים בתפקידי מפתח מגבירות את הגיוון בהחלטות. הן מביאות אל השולחן קול אחר. ניהול נשי ידוע כיותר יעיל. אני יודעת שזה הפך להיות קלישאה, אבל כן – אפילו בקורונה ראינו כיצד נראית התמודדות של מדינות שמונהגות בידי נשים ועדיין, לצערנו – יש פורומים שונים שאין בהם בכלל ייצוג נשים. או שיש ייצוג מועט מאוד."

רעיית הנשיא הוסיפה ואמרה: "שיתוף נשים במעגלי קבלת ההחלטות חשוב לא רק בשם השוויון. כאשר נשים שותפות לקבלת ההחלטות מתקבלות החלטות טובות יותר עבור כולנו. נשים וגברים. אני מאמינה שאחד האתגרים המשמעותיים שלנו כנשים ושלי, כרעיית הנשיא – הוא לעשות כל שניתן על מנת לקדם נשים. לא רק לצאת בהצהרות ובמילים יפות. לפעול – לשיתוף מלא ושוויוני של נשים בכול הרמות של קבלת ההחלטות. ולדאוג לכך שנשים תהיינה בעמדות מפתח, במקומות שבהם מתקבלות החלטות ונקבעים סדרי העדיפויות הלאומיים בכול התחומים." רעיית הנשיא הדגישה את חשיבות אחוות הנשים: "אני מבקשת לדבר איתכן הערב גם על אחוות נשים. על פירגון נשי. כולנו שמחנו לראות את אנגלה מרקל בתמונה עם שרות ממשלת ישראל לפני כמה שבועות. הייתה זו היא,  הקנצלרית מרקל, שביקשה את התמונה. היא מאמינה בפרגון לנשים. ליועצות של אובמה היה ממש 'פרוטוקול' – איך לפרגן ומה שנקרא – 'להרים' אחת לשנייה בדיונים, כדי שהגברים לא 'ידרסו' אותן, לא יגנבו רעיונות בלי לתת קרדיט, לא יתנו להן את הכבוד המגיע להן. בזכות – תמיד בזכות! בעניין הזה אני רוצה לאתגר אותנו כולנו; ולשאול – עם יד על הלב, כמה כל אחת מאיתנו מרגישה שהיא הפכה את המרחב שבו היא נמצאת למקום טוב יותר לנשים? למקום תומך עבור נשים? כמה אנחנו משתפות פעולה עם נשים? כמה אנחנו עושות כדי לא להשאיר אף אישה מאחור? התפקיד שלנו הוא קריטי! אנחנו הקטר שצריך לדחוף את הרכבת קדימה,

בדרך להשגת שוויון מגדרי. וזה נכון לכל חלקי האוכלוסייה. אנחנו, כולנו, שליחות ציבור. ולצערי אני לא תמיד בטוחה שאנחנו עושות מספיק."

המשחק של כולנו: ספורטאיות וספורטאי ישראל, לצד נשיא המדינה מזמינים את הציבור להתארח בסוכת הנשיא לשנת תשפ״ד

לראשונה: הכדורגלן דניאל פרץ, הג׳ודוקא פיטר פלצ׳יק, צמד הטניסאים אנדי רם ויוני ארליך, גולשת הרוח שחר טיבי ועוד שורת ספורטאיות וספורטאים ישראלים עטורי פרסים, התאחדו לסרטון שכולו חגיגת ספורט ישראלית

28.09.2023

נשיא המדינה יצחק הרצוג נשא דברים בעצרת המרכזית לציון 50 שנה למלחמת יום הכיפורים 

"פתרון המשבר והגישור על השסעים השונים הם הצעדים הדחופים והחשובים ביותר שעלינו לעשות כחברה בשביל לשמור על ביטחון מדינת ישראל - חמישים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים. במיוחד בימים אלה – חשוב להקשיב, להקשיב. לנהוג במתינות, בכבוד ובאחריות, להנמיך להבות, להושיט יד ולהגיע להסכמות רחבות."

27.09.2023

נשיא המדינה אירח טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח היום, יום רביעי, י"ב בתשרי, 27 בספטמבר, טקס לציון 18 שנות פעילות לארגון המתנדבים הלאומי 'איחוד הצלה'. הטקס נערך במעמד מייסד ונשיא הארגון, אלי ביר, מנכ"ל הארגון, אלי פולק, והשתתפו בו חברי הנהלת הארגון, מתנדבים, ונציגים מרחבי הארץ.

27.09.2023