אלוף משנה נעמה רוזן גרימברג מונתה למזכירה הצבאית הראשונה לנשיא המדינה והועלתה לדרגת תת אלוף

 

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ

בטקס מרגש בבית הנשיא נכנסה לתפקידה הערב, יום ראשון, ג' באב, 31 ביולי, המזכירה הצבאית החדשה של נשיא המדינה אלוף משנה נעמה רוזן גרימברג, והועלתה לדרגת תת-אלוף. הטקס התקיים במעמד נשיא המדינה יצחק הרצוג, הרמטכ"ל רב-אלוף אביב כוכבי וחברי פורום מטכ"ל. תת-אלוף נעמה רוזן גרימברג תחליף בתפקידה את תת-אלוף עלא אבו רוכן, אשר שירת בתפקיד בשלוש השנים האחרונות. עוד השתתפו בטקס בכירי צה״ל ומערכת הביטחון ובני משפחותיהם של המזכירים הצבאיים, הנכנסת והיוצא.

עם קבלת הדרגה, תא"ל רוזן גרימברג הפכה לתא"ל השישית בצה"ל ולמזכירה הצבאית הראשונה לנשיא המדינה אי פעם.

תא"ל רוזן גרימברג משרתת בצה"ל 22 שנים וכיהנה בשנתיים האחרונות כקצינת המודיעין של פיקוד המרכז- כאישה הראשונה כקצינת מודיעין פיקודית. עברה שורה של תפקידי פיקוד במגוון יחידות באגף המודיעין בצה״ל, ביניהן חטיבת המחקר, יחידה 8200, פיקוד הצפון והמרכז ועוד. נעמה בת 40, תושבת מרכז הארץ, נשואה ואם לשני ילדים, בעלת תארים בהיסטוריה של המזרח התיכון.

תא"ל עלא אבו רוכן שירת ב-3 שנים האחרונות כמזכיר הצבאי לנשיא, לפני כן שירת כנספח צבאי בסין, תושב עוספיא ובן העדה הדרוזית. את שירותו הצבאי החל לפני כ-32 שנים כלוחם ומפקד בחטיבת הצנחנים, והמשיך בשורה של תפקידי פיקוד באגף המודיעין. בין היתר, פיקד אבו רוכן על בסיס חיל החינוך חוות השומר. הוא, בן 50, נשוי ואב לארבעה ילדים, ובעל תואר ד״ר במדעי המזרח התיכון של אוניברסיטת בר אילן.

המזכיר הצבאי בבית הנשיא הינו חוליית הקשר בין בית הנשיא ומערכת הביטחון על כל זרועותיה: הצבא, השב״כ, המוסד, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר ועוד. הוא אמון על עדכוני הנשיא בתמונת המצב הביטחונית ועל מפגשיו עם גורמי הביטחון המגיעים אל בית הנשיא ובביקוריו של הנשיא בשטח, ביחידות השונות של כל גופי הביטחון.

נשיא המדינה יצחק הרצוג: "עלא – אתה מטובי בניה של מדינת ישראל. תודה לך על שלוש שנים בבית הנשיא ו-32 שנות שירות. בשם מיכל, בשמי, ובשם כל עובדי הבית הזה, על המחויבות, בעומק האינטלקטואלי, ההשכלה והידע הרחבים שלך במגוון תחומים.

במהלך שנה של עבודה משותפת היית לי לעזר רב. ייצגת בכבוד את מערכת הביטחון, והיית שותף סוד משמעותי לעשייתה. אין ספק כי שלושת העשורים של שירותך רושמים פרק מכובד נוסף בתרומתם של בני העדה הדרוזית למערכת הביטחון ולעשייה החברתית.

נעמה, את עושה כאן היום היסטוריה. אישה ראשונה בתפקיד ביטחוני רגיש וחשוב, ואת מגיעה לכאן אך ורק בזכות. בזכותך – בזכות כישוריך, יכולותיך, הישגיך והמעמד שחצבת לעצמך במגוון תפקידים בצבא ההגנה לישראל בכלל ובמערכת המודיעין בפרט. שימשת כאישה ראשונה גם בתפקידך האחרון – קצינת המודיעין של פיקוד המרכז.

סיפורך האישי ובית גידולך אף הוא מרגש מאוד, אנחנו שמחים מאוד לקבל אותך במשפחת בית הנשיא, ומודים במיוחד לראש המטה הכללי רב-אלוף אביב כוכבי ולאגף כח האדם, שהעמידו בפנינו קבוצה מרשימה של קצינים מבריקים, מהם בחרתי בך לכהונה חשובה זו. מיכל ואני מאחלים לך הצלחה רבה בתפקיד התובעני והרגיש הזה. תודה רבה לכולכם ולחיי צה"ל ומערכת הביטחון ולחיי מדינת ישראל".

המזכיר הצבאי היוצא, תא"ל עלא אבו רוכן: "לקצין שגדל במערכת הצה"לית ופיקד משך שנים לאור "רוח צה"ל", מאוד נוח ופשוט להזדהות כמעט עם כל משימה במשכן הנשיא, שכל ד' אמותיו נשענות על שליחות ומחויבות. בשונה מכל צבא בעולם, במלאכת הפיקוד בצה"ל ישנה שותפות ישירה בעיצוב עתידה של החברה הישראלית.

צה"ל ובית הנשיא אם כך, הם שותפים טבעיים לאחת המשימות הלאומיות הקדושות והמורכבות ביותר – לזרז את מסע ההתבגרות של החברה הישראלית אל עבר מציאות הרמונית יותר, שבבסיסה – יותר הוגנות ושיוויון, יותר אחריות משותפת לשמור על תחושת הביטחון של כל מגזר ומגזר, וישראליות שיוצרת יותר גשרים תרבותיים ובין תרבותיים.

היום אני נפרד מצה"ל וממשכן הנשיא, אבל לעולם לא אפרד מרוח צה"ל ומרוחו של הבית הזה, בית העם. וודאי אתגעגע, ולעולם אשאר אסיר תודה. שאלוהים והנביא שועייב יברכו אתכם בברכת שלום והצלחה."

המזכירה הצבאית הנכנסת, תא"ל נעמה רוזן גרימברג: "משך עשרים ושתיים שנים שירתי ופיקדתי במגוון יחידות באגף המודיעין של צה"ל, והייתי שותפה לתהליכים אופרטיביים ואסטרטגיים שנועדו להבטיח את בטחון מדינת ישראל ואזרחיה. זוהי זכות גדולה עבורי לשרת ולעבוד לצד נשיא המדינה –  אדם שחרט על דגלו לאחד את החברה הישראלית ופועל ללא לאות למען עתידה של המדינה והעם היהודי.

בתפקידי כמזכירה הצבאית של הנשיא, אעשה כל שידרש על מנת לייצג נאמנה את העשייה הביטחונית בבית הנשיא ואסייע בקידום האינטרסים הלאומים והביטחוניים של המדינה בארץ ובעולם, ובהנחלת מדיניות הנשיא במערכת הבטחון. יחד עם זאת, אמשיך לעבוד באנושיות וברגישות לטיפוח הקשר עם המשפחות השכולות, פצועי צה"ל ומערכת הביטחון, משפחות השבויים והנעדרים, נפגעי וחללי פעולות האיבה."

קרדיט צילום: חיים צח, לע"מ
 

נשיא המדינה אירח את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא

נשיא המדינה יצחק הרצוג אירח הערב, יום שלישי, ד' בתשרי, 19 בספטמבר, את תפילת הסליחות המסורתית בבית הכנסת של בית הנשיא, בשיתוף מיזם 929, בהובלת הרב בני לאו. באירוע השתתפו אנשי כוחות הביטחון, תלמידי תיכון ואנשי חינוך והוראה

19.09.2023